Avalon Heroes

Bu inceleme 8 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Avalon Heroes
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Avalon Heroes

Avalon Heroes İnceleme

Not: Avalon Heroes sonlandırıldı

Uzak Doğu’da Avalon Online olarak bilinen Avalon Heroes, 60’ın üzerinde kahramandan birini seçerek düşmanlarınızla karşılaşmalara katılabileceğiniz fantastik bir 3D MMO oyunu. Hemen farkedeceğiniz gibi oyun genel itibariyle popüler Warcraft III modu ‘Defense of the Ancients’ (DOTA)’a fazlasıyla benziyor. Takım çalışmasının ve item yönetiminin öne çıktığı Avalon Heroes bakalım beklentileri karşılayabiliyor mu?

DOTA tarzı oyunların birden bire popülerlik kazandığı bir dönemdeyiz; haliyle benzer oyunların ardı arkası kesilmiyor. Yine DOTA benzeri bir oyun olan League of Legends‘dan sonra yayınlanan Avalon Heroes’daki bazı ilginç özellikler hoşunuza gidebilir, yine de genel manasıyla oyun rakiplerinin karşısında zayıf kalıyor.

League of Legends ve Heroes of Newerth hem grafiksel, hem de oynanış açısından kaliteli oyunlar ve DOTA’nın tarzını bir adım ileri götürüyorlar. Bu iki DOTA benzeri oyunun aksine Avalon Heroes tür için geri adım gibi görünüyor. League of Legends‘a göre Avalon Heroes‘un grafikleri ve animasyonları oldukça başarısız. Arayüz ise karmaşıklığı nedeniyle oyunu öğrenmenizi zorlaştırıyor. İngilizce çevirilerse oldukça başarısız ve yazım hatalarıyla dolu.

Avalon Heroes‘daki karşılaşmalar en fazla 10 oyuncuya kadar destekleniyor (5×5). Kaça kaç olacağına siz karar verebiliyorsunuz. Oyunun en büyük artılarından biri çok sayıda harita seçeneği olması: şu an için 9 harita bulunuyor. Oyuna başlamadan önce tüm oyuncular Oriens ya da Aeonia tarafından bir kahraman seçiyorlar. İki tarafında kendilerine has hero’ları bulunuyor. Oyunun amacı basit: karşı takımın ‘Sacred Nest’ olarak adlandırılan yapılarını yok etmek. Sıklıkla oyuna katılan NPC’ler oyuncuya yardımcı oluyor. Avalon Heroes‘da oynanış daha çok takım koordinasyonuna dayanıyor. Online oyunda başarılı olmak için iyi bir ekip çalışması çıkarmanız şart. Ortalama bir karşılaşma 30 dakika ile 1 saat arasında tamamlanıyor, bu yüzden oyuna katılırken yapacak işlerinizi tamamladığınızdan emin olun. Karşılaşmayı terk ederseniz ceza alıyorsunuz.

Bir kaç karşılaşmanın ardından oyundaki denge problemlerini görmeye başlıyorsunuz. Bazı kahramanlar diğerlerine kıyasla aşırı güçlü olmuş. Bazı eşyalara para harcadığınıza da pişman olabilirsiniz. Uzun mesafeli saldırıları olan kahramanlar, yakın mesafelilere karşı bariz üstünlük sağlıyorlar. Haliyle bu bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor.

Avalon Heroes‘u ‘Scenario Mode’da tek kişilik olarak da oynayabiliyorsunuz. Tek kişilik görevleri tamamlayarak oyunun para birimi olan ‘Aron’ kazanmanın yanında, yeni kahramanlar da açabiliyorsunuz. Tek kişilik oyun tecrübesi tatmin edici olsa da, kötü hikaye anlatımı ve animasyonlar atmosferi olumsuz etkiliyor. Adventure Mode’da ise 9 oyuncudan oluşan bir ekip kurup dungeon temizliği yapabiliyorsunuz, ki bu tarz bir oyunda ilk defa denenmiş bir özellik ve iyi işlediğini söyleyebilirim.

Avalon Heroes, ‘Defense of the Ancients’ın bekleneni veremeyen bir kopyası. Grafikler ortalama ve kötü arayüz nedeniyle oyuna ısınmak biraz zor. League of Legends her yönüyle Avalon Heroes‘dan daha başarılı bir oyun.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Intel Pentium 4 1.6 Ghz
RAM: 512 MB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: GeForce MX5600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Intel Pentium 4 2.2 Ghz
RAM: 1024 MB (1GB)
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: Card: GeForce FX 6200
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. ümit dedi ki:

  http://araf.gameturk.com ya admin bu türk oyunu 14 kasımda geliyormuş 13kasımda oyun gelemesine 1 kaldı falan yazarmısın bn unuturum faln :))

 2. Swen dedi ki:

  League of legendsi övüp duruyosunuz zaten paramı veriyolar ne 🙂