DarkBlood

Bu inceleme 5 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
DarkBlood
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

DarkBlood İnceleme

Not: DarkBlood sunucuları kalıcı olarak sonlandırıldı.

90’ların side scroll arcade oyunlarına has nostalji hissini taşıyan Darkblood Online görselleri ve RPG öğeleri ile modern bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. 2D mekanlar üzerinde 3D karakterlerle oynanan bu aksiyon yüklü MMO, kahramanları kötülükle mücadele eden bir fantastik dünyanın orta yerine bırakıyor.

Karakter yaratma ekranında bu tarz aksiyon ağırlıklı MMO oyunlarından bekleyeceğinizden fazlasını bulacaksınız. Başlangıçta seçilebilir dört sınıf bulunuyor, bunlar: Warrior, Knight, Mage ve Hunter. Karakterinizin görünümünü düzenlemek içinse yeterli seçenek sunulmuş, yani özgün bir karakter yaratmada sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Karakterinizi yaratıp Darkblood’a başladığınız anda kendinizi diğer NPC’lerle birlikte bir kale kuşatmasının ortasında buluyorsunuz. Bu görev aynı zamanda oyunun kontrollerine alışmanız için tutorial niteliği taşıyor. Tutorial bölümü oldukça iyi hazırlanmış, böylelikle en azından oyunun savaş kısmını kolaylıkla kavrayabiliyorsunuz.

Başlarda biraz kafa karıştırsa da oyunda ilerledikçe alacağınız quest’ler hikayeyi anlamaya yardımcı oluyor. Yine de böylesi aksiyon ağırlıklı bir oyunda hikayeye çok da takılacağınızı sanmıyorum. Zaten yapacağınız görevler daha çok haritada bir bölüme girip karşılaşacağınız düşmanları yok ederek tamamlamaya dayanıyor.

Oynanabilirlik yönüyle Darkblood gerçekten tatmin edici. Göz alıcı karakter animasyonları ve başarılı vuruş hissi sayesinde savaş sistemi oldukça iyi işliyor. Bununla birlikte düşman yapay zekası pek de parlak değil; genellikle yaratıklar size yaklaşana kadar ekranda amaçsızca dolaşıyorlar. Bazı görevlerde yaratıkların sayısı çok yüksek rakamlara ulaşabiliyor ve bu da görevleri zorlu hale getirebiliyor.

Sonuç olarak Darkblood potansiyel taşıyan, eğlenceli bir oyun fakat hardcore MMO oyuncularını etkileyemeyebilir. PvP sevenler içinse Darkblood yeterince eğlence sunuyor. Aksiyon ağırlıklı MMORPG oyunlarına meraklıysanız ve görsel efektleri önemsiyorsanız Darkblood’ı denemenizde fayda var.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP Service Pack 3
İşlemci: Intel Premium 4 2.42 GHz / AMD XP 2600+
RAM: 1 GB
HDD: 3.0GB +
Ekran Kartı: GeForce FX 5700 / ATI Radeon 9600 PRO (128MB)

[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Echo Of Soul

Echo Of Soul

Echo Of Soul İnceleme Türkiye, Azerbaijan, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da TAM Game tarafından yayımlanan yeni nesil MMORPG oyunu Echo Of Soul’da oyuncular kendilerini Aydınlık Ruh’un koruyucuları olarak, dünya dü...

9.1
Puan
League of Angels II

League of Angels II

League of Angels II Oyun Tanıtımı İnsanlığa huzur getirmek, insanlığı karanlık dünyadan aydınlığa eriştirmek için hapsedilmiş meleklerin ruhunu bu karanlık dünyada serbest bırakmanız gerekiyor. Takımınızı topl...

9.4
Puan
Travian

Travian

Travian Oyun Tanıtımı Galliler, Romalılar ya da Cermenlerle kendi krallığınızı oluşturmaya çalıştığınız Travian ittifaklar kurup savaşlara katıldığınız, kaynaklarınızı doğru kullanarak zafere ulaşmaya çalıştığ...

8.9
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. özgür dedi ki:

  Oyun türkiye için kapanmış doğrumu ?

 2. Volkan Sertbaş dedi ki:

  ben bu oyuna kayıt olamadım bi korece herşey ve inmiyorda zip olarak indiriyorumda kayıt olamıyorum outsparkdan kayıl olmuyo.