Dev Yama Geliyor!

Bu yazı 12 ay önce eklendi.
Blood

Quantum Break oyunu her ne kadar büyük vaatlerle çıkmış olsa da, yaşanan sıkıntılarla oyuncuları bezdirmişti. Herkes tarafından beklenen ve nihayet gelen yama ise; görenleri şaşırttı!

3004866-quantum_break_takedown

Microsoft şirketi, oyun konsolları piyasasında izlediği yol çok farklı görünüyor. Xbox One ‘a özel olarak çıkarttığı oyunları ve yapımları Windows 10’a taşımayı da düşünen Microsoft, bu yönüyle halen daha gerisinde olduğu Sony’in PlayStation oyun konsoluyla yarışını sürdürmeyi planlıyor.

Fakat baktığımız zaman, Microsoft şirketinin izlediği bu politikanın olumlu sonuçlarından çok; olumsuz sonuçlarla karşılaştığını söyleyebiliriz. Keza, Windows 10’a taşımaya çalıştığı oyunlarda yaşadığı optimizasyon sorunları ve istediği 16 GB gibi dev boyuttaki RAM seçeneği ile büyük eleştiriler topladı. Geçen ay piyasaya sürülmüş olan Quantum Break oyunu da, optimizasyonla ilgili olarak birçok sorunu beraberinde getirmişti. Yapımcılığını üstlenen Remedy firması ise, şikayetlere karşılık olarak çok yakın sürede bir yamayla sorunların giderileceği bilgisini vermişti.

1455273178_quantumbreaksistem-gereksinimleri

Bu açıklamasının ardından oyun sahipleri merakla gelecek olan yamayı beklerken, nihayet bugün yama gün yüzüne çıktı. 27 GB gibi dev boyutta olan yama, neredeyse oyunda yer alan tüm sorunların giderilmesini sağlıyor. Oyunun normal boyutunun 42 GB ve yamasının 27 GB olması, ne kadar büyük sorunlar olduğunu zaten ortaya koyuyor.

Kota sorunu yaşayanları bu ay zorlayacak olan yamaya sahip olarak, oyundaki problemleri giderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Playerunknown’s Battlegrounds: Hayatta Kalma Savaşı resmen başladı!

4 hafta önce
Zayt

Nfinity Games’in Türkiye, Ortadoğu, Kıbrıs ve Azerbaycan’da servisini üstlendiği bilgisayar oyunu “Playerunknown’s Battlegrounds”, 26 Mart Pazar günü İstanbul – Fulya’da bulunan Yapı Endüstri Merkezinde görkeml...

Counter-Strike 1.6 Tekrar Geliyor

5 ay önce
Blood

Zamanın en iyi oyunları arasında olan ve halen daha olsa oynarız diyen bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike 1.6 CS:GO üzerinden geliyor. Geçtiğimiz günlerde bir mod yayıncısı tarafından ilk fra...

Yazıyla İlgili Yorumlar