eSpor Arenasına Activision Çıkartması!

Bu yazı 1 sene önce eklendi.
Blood

Oyun sektörünün en güçlü isimlerinden olan Activision, eSpor arenasına mükemmel bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın yaptığı ilk hamle ise, milyonlarca kişi tarafından konuşulmaya başlandı bile.

mlg

Birkaç yıl önce, Blizzard şirketiyle birleşme kararının ardından gücüne güç katan Activision, yeni anlaşmalar yaparak, büyüme yolunca büyük adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin başyapıtları arasında, Call of Duty, Diablo, Doom, Guitar Hero, Quake ve Prototype gibi muhteşem eserler yer alırken, yeni sektörüne de hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın elektronik sporlar arenasında attığı ilk adım, büyük bir ses getirdi.

EA Games ‘in yeni projelerinin ardından, Activision ‘da bir açıklama yaptı. Daha hızlı davranan şirket, direkt olarak faaliyette olmaya devam eden bir eSpor organizasyonunu satın aldıklarının açıklamasını yaptı. Major Gaming League adıyla tanınan ve özellikle CS:GO gibi büyük organizasyonları gerçekleştiren firmayı, 46 milyon dolar gibi büyük bir bütçeyle kendi sınırlarına kattı.

mlg-sold-to-activision-blizzard-title

15 yıllık bir süreçte açık kalmayı başaran MGL ise, biriken borçların kapatılması amacıyla satıldığı söyleniyor.

Benzer Yazılar

Playerunknown’s Battlegrounds: Hayatta Kalma Savaşı resmen başladı!

2 ay önce
Zayt

Nfinity Games’in Türkiye, Ortadoğu, Kıbrıs ve Azerbaycan’da servisini üstlendiği bilgisayar oyunu “Playerunknown’s Battlegrounds”, 26 Mart Pazar günü İstanbul – Fulya’da bulunan Yapı Endüstri Merkezinde görkeml...

Counter-Strike 1.6 Tekrar Geliyor

6 ay önce
Blood

Zamanın en iyi oyunları arasında olan ve halen daha olsa oynarız diyen bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike 1.6 CS:GO üzerinden geliyor. Geçtiğimiz günlerde bir mod yayıncısı tarafından ilk fra...

Yazıyla İlgili Yorumlar