eSpor Arenasına Activision Çıkartması!

Bu yazı 3 sene önce eklendi.
Blood

Oyun sektörünün en güçlü isimlerinden olan Activision, eSpor arenasına mükemmel bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın yaptığı ilk hamle ise, milyonlarca kişi tarafından konuşulmaya başlandı bile.

mlg

Birkaç yıl önce, Blizzard şirketiyle birleşme kararının ardından gücüne güç katan Activision, yeni anlaşmalar yaparak, büyüme yolunca büyük adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin başyapıtları arasında, Call of Duty, Diablo, Doom, Guitar Hero, Quake ve Prototype gibi muhteşem eserler yer alırken, yeni sektörüne de hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın elektronik sporlar arenasında attığı ilk adım, büyük bir ses getirdi.

EA Games ‘in yeni projelerinin ardından, Activision ‘da bir açıklama yaptı. Daha hızlı davranan şirket, direkt olarak faaliyette olmaya devam eden bir eSpor organizasyonunu satın aldıklarının açıklamasını yaptı. Major Gaming League adıyla tanınan ve özellikle CS:GO gibi büyük organizasyonları gerçekleştiren firmayı, 46 milyon dolar gibi büyük bir bütçeyle kendi sınırlarına kattı.

mlg-sold-to-activision-blizzard-title

15 yıllık bir süreçte açık kalmayı başaran MGL ise, biriken borçların kapatılması amacıyla satıldığı söyleniyor.

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

9 ay önce
Zayt

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

1 sene önce
riza.altiner

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar