Fallen Earth

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
horseman
Fallen Earth
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Fallen Earth

Fallen Earth İnceleme

12 Ekim tarihinde GamersFirst tarafından yayınlanan Fallen Earth, Fallout tarzı post apokaliptik bir geleceği konu alıyor. Art arda yaşanan doğal afetler, savaşlar ve tüm dünyaya yayılan “Shiva” virüsü dünya nüfusunun %99’unun yok olmasına sebep olurken bir çok canlıyı mutanta dönüştürür. Tek sağlıklı su kaynağı olan ve elektrik üretebilen Hoover Dam civarında toplanan insanların yaşam mücadelesini konu alan Fallen Earth FPS ve RPG’nin harmanlandığı başarılı bir oyun.

6 farklı karakterin yer aldığı oyunda sınıf seçimi yok. Fallen Earth‘ün en ilginç özelliklerinden birisi de gelişmiş crafting sistemi sayesinde oyun sırasında kullanılan eşya ve araçların %95’ine yakınının kullanıcının kendisi tarafından yapılabilmesi ve geliştirebilmesi.

Oyuna Hoover Dam’de başlangıç yapıyor ve belirli eğitimlerden geçiyoruz. Ardından çatışma eğitimine giriyor ve bunu başarı ile geçtiğimizde bizleri bekleyen 6 karakter ile tanışıyoruz. Bu sırada bir bomba aktif hale getiriliyor ve bunu bir an önce bulunduğumuz yerden uzaklaştırmamız gerekiyor. Fakat ne yaparsanız yapın son çabuk geliyor ve bomba patlıyor. Ardından gelen yazı ise “LifeNet’e hoş geldiniz. Yakın bir zamanda…patlama… sebebiyle öldünüz. Ancak LifeNet’in gelişmiş klon teknolojileri sayesinde ölmek artık sorun değil. Lütfen sakin olun, DNA’nız yeniden kalibre edilmektedir.” Bundan sonrası ise artık sizin elinizde.

Büyük haritalarının yanısıra sıkıcı olan RPG görevlerinden çok daha keyifli olan kasaba ve bölge ele geçirme görevleri gibi 5000’in üzerinde görevin yer aldığı Fallen Earth‘de en zorlu düşmanlarınız mutasyona uğramış yaratıklar. Kendi yaptığınız araçlarla tehlikeli toprakları ve çölleri daha hızlı şekilde geçebilirken yaratıklara karşı da daha korunaklı olursunuz.

Fallen Earth 2156 yılında Büyük Kanyon yakınlarında, kıyamet sonrası bir ortamda geçiyor. FPS ile RPG türlerini başarı ile harmanlayan Fallen Earth, gerçek zamanlı mücadele, altı farklı karakter, sınıfsız ilerleme sistemi ve oyun içi eşyaların yüzde 95’ini oyuncuların kendilerinin yapabilmelerini sağlayan güçlü crafting sistemi gibi özelliklere sahip. Fallen Earth, keşfedilecek bin kilometrekarelik alanı ve başta bölgeler ile kasabaları ele geçirme olmak üzere 5.500’ün üzerinde görevi ile oyuncuları benzersiz bir dünyayı deneyimlemeye çağırıyor. Oyunda 4 aşamalı üyelik sistemi bulunuyor. Alpha County eklentisinin yayınlanmasıyla birlikte kıyamet sonrası evrenin klonları 55. seviyeye kadar ulaşabiliyor.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Pentium 4 2.5 GHz
RAM: 1 GB
HDD: 12 GB
Ekran Kartı: PixelShader 2.0 uyumlu 128 MB ekran kartı

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Pentium 4 3.0 GHz veya üstü
RAM: 2 GB veya üstü
HDD: 18 GB
Ekran Kartı: PixelShader 2.0 uyumlu 512 MB ekran kartı
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. impv92 dedi ki:

  güzele benziyo falloutu çok severim ona benziyosa bayağ güzeldir

 2. impv92 dedi ki:

  Oyuna giremeyen arkadaşlar update penceresinde bi onay istiycek onun çıkmaması için oyunun yüklü olduğu yerde feupdater diye bi dosya var ordan settingsi açıp son iki seçenekteki falseyi silip TRUE yazın sorun geçecektir.

 3. taha dedi ki:

  ya bu oyunun türkçe yaması yokmu

 4. Hüseyin TEKİN dedi ki:

  Malesef şuanda öyle bir şeçenek bulunmuyor.

 5. Emre Yolyapan dedi ki:

  çok iyi bir inceleme olmuş sağol

 6. Ghost15 dedi ki:

  indirip deniyelim bakalım

 7. bucklertr dedi ki:

  Arkadaslar oyunu oynayan birileri varmi yada Türk klani gibi bişe yanlız olmuo ya 🙂

 8. Persy Jackson dedi ki:

  Arkadaşlar ben bu oyunu uzman düzeyde oynuyorum beni Persy Jackson nicki ile ekleyebilirsiniz yakinda klanımızda kurulacaktir

 9. Kagan Ozaslan dedi ki:

  Oyunda sanırım tek Türk clan i bizimki ( TURKUAZ ) Oyunu 4-5 aydır oynuyorum oyunda tek sıkıntı benim kanaatim gerektiği kadar oyuncu yok ama bu çok sıkıntı olmuyor gene pvp yapılacak kadar adam var hatta daha fazlası var 🙂 . Burdan facebook sayfa link i vermek falan yasakmı bilmediğimden facebook da Fallen Earth Türkiye Oyuncu Toplanma Alanı diye aratırsanız sayfamıza ulaşa bilirsiniz. Oyun içindeki ismim. Kagan Ozaslan- Mincari – ( Tesla Teyze ) 🙂 . Oyun çok güzel iyi vakit geçirile bilicek bir oyun herkesi bekliyorum.

 10. yankı dedi ki:

  arkadaşlar bn oynuyorum yakın mesafeciyim elimde beton var 90 80 civarı vuruyo türk loncası varsa iyi karakterim yanlız olmuyo

 11. Batuhan Aydan dedi ki:

  Çok geç yazmişim kusura bakmayin ben bu oyunu 2 bilemedin 3 yıldır oynuyoum yeni başlayanlar veya başlamiş olupta arkadaş arayanlar bana ulaşabilir:)…
  bu da benim sayfam burdan ulaşirsaniz sevinirim
  https://www.facebook.com/FallenEarthTurkey?fref=ts