Forge

Bu inceleme 6 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Forge
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup] [tab title=”İnceleme”]

Forge

Forge İnceleme

Dark Vale Games tarafından Unreal Engine 3 kullanılarak geliştirilen Forge, harika grafiklere ve benzerlerinden farklı ve gelişmiş bir skill sistemine sahip, ortamın hiç durulmadığı bir MMO aksiyon oyunu. Steam üzerinden uygun bir fiyata satın alıp oynayabileceğiniz Forge, shooter oyunlarına özgü aksiyonu WoW gibi MMORPG’lere özgü skill sistemi ile bir araya getiriyor ve aynı zamanda saldırıp, büyülerinizi yaparken, bir yandan da kendinizi ve takım arkadaşlarınızı savunmanız gerekiyor.

The Devourer adı verilen bir varlık tarafından güçleri ellerinden alınan ve hapsedilen tanrılar, kendileri adına çarpışacak kudretli savaşçıları FORGE adı verilen dünyaya gönderirler. Savaşçıların aldığı her can kendilerine verilmiş bir kurban olacak ve böylece kurtuluşa erebilecekler. Hikayeyle paralel olarak karanlık ve vahşi bir atmosfere sahip olan Forge‘da şimdilik yalnızca dört adet harita  bulunsa da, bu mekanlar görsel yönüyle ve genişlikleri açısından oldukça başarılı tasarlanmış. Oyunun orkestral müzikleri de atmosfere fazlasıyla uyum sağlıyor.

Forge‘u benzerlerinden farklı kılan en önemli özelliği, her karakterin kendine özgü ve stratejik açıdan büyük önem taşıyan skill’lere sahip olmaları. Karakterinizin yalnızca temel saldırısını kullanmak kesin başarısızlıkla sonuçlanacakken, doğru zamanda kullanılan skill’ler savaşın gidişatını bir anda değiştirip, takımınızı zafere götürebiliyor. Oyunda şu an için 5 sınıf bulunuyor (Assassin, Pathfinder, Pyromancer, Shaman ve Warden). Assassin rakibini gafil avlamaya yönelik skill’lere sahipken, Pathfinder yayı ve tuzakları ile etkili bir karakter. Pyromancer ateş üzerine uzmanlaşmış güçlü büyülere bir savaşçı, Warden ise healing büyülerine sahip ve takımın olmazsa olmazlarından. Son olarak Warden ise klasik savaşçımız ve yakın mesafede diğer tüm karakterlerin korkulu rüyası.

Oyun şu anda satın alınıp, oynanabilse de, henüz pek çok özellik faaliyete geçirilmiş değil ve bu geçici bir eksi olarak görünüyor. Tutorial bölümü pek açıklayıcı değil ve ilk olarak bu kısmı oynamak zorunlu. Forge‘u daha çok tecrübeli rakiplerle karşı karşıya geldikten ve bir süre boyunca ölümü defalarca tattıktan sonra öğrenmeye başlıyorsunuz. Favori karakterinize alıştıkça ve skill’leri doğru şekilde kullanıp başarı elde etmeye başladıkça oyun sizi daha fazla içine çekiyor. Tutorial bölümü yakında gelecek güncelleme ile daha detaylı hale getirilecek. Bunun yanında skill’ler geliştirilebilir hale getirilecek, yeni haritalar, yeni bir sınıf (Ravager) ve guild’ler de oyuna dahil edilecek. Şu an için Team Deathmatch en fazla oynanan oyun modu ve 5 oyun modundan ikisi henüz aktif değil.

Piyasada bolca bulunan askeri shooter oyunlarından sıkıldıysanız ve oynanış yönüyle de orijinal bir oyun arıyorsanız Forge şu anda önünüzdeki en iyi seçenek gibi görünüyor. Forge ortamları, müzikleri, ilginç karakterleri ve oynanış zenginliğiyle hedefini olabilecek en iyi şekilde tutturuyor. Fantastik bir MMO aksiyon oyunu arıyorsanız fazla uzağa bakmayın!

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 (32-bit)
İşlemci: Dual-Core 2.0 GHz veya eşdeğer işlemci
RAM: 2 GB
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600 GTL, Radeon HD 6450M

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 (64-bit)
İşlemci: Quad-Core Intel/AMD CPU
RAM: 4 GB
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: 1GB Nvidia GeForce GTX 260/ATI Radeon 4890 veya üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. perseidd dedi ki:

  harika bir oyuna benziyor bekliyorum..