Ghost Recon Online

Bu inceleme 6 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Ghost Recon Online
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]

[tab title=”İnceleme”]

Ghost Recon Online

Ghost Recon Online İnceleme

Uzun zamandır devam etmekte olan Ghost Recon serisinin son oyunu, serinin çizgisi dışına çıkarak online bir shooter olarak yayınlandı. Arkasında Ubisoft gibi köklü bir firmanın bulunduğu Ghost Recon Online‘da modern silahlar ve teknolojinin takımınıza sağladığı taktiksel avantajlarla rakip takıma karşı üstünlük kurmaya çalışıyorsunuz. Ghost Recon Online yüksek bütçeli bir MMO, fakat Free to Play modeli ile karşımıza çıkıyor.

GRO‘ya başlarken oyunun taktik yapısına uygun şekilde 3 sınıftan birini seçebiliyorsunuz. Bunlardan Assault ağır silahlara kullanıyor ve kalkan kullanma (Blitz), düşmanı etkisiz hale getirme (Heat) yeteneklerine sahip. Gizliliği tercih eden ve sniper kullanan Recon Cloak yeteneği ile görünmez olabiliyor ve Oracle yeteneği ile bölgedeki düşmanları tarayıp, yakındaki dost birimlere bildirebiliyor. Son olarak Specialist sınıfını saldırı birimlerini koruyan teknik elemanlar olarak görebilirsiniz. Bu sınıf Blackout yeteneği ile düşmanların dengesini bozup elektronik cihazlarını etkisiz hale getirebiliyor. Aegis yeteneği ise mermilere karşı geçici bir kalkan görevi görüyor.

Alışılmışın biraz dışında kontrollere sahip olan Ghost Recon Online‘da duvarların arkasına siper alıp, saldırı yaptıktan sonra geri çekilebiliyorsunuz. Bunun dışında eğilme, yere yatma gibi pozisyonlara da sık sık başvurmak gerekiyor. Oyunda başarılı olmak için kendi konumunuzu ve takım arkadaşlarınızın konumlarını sürekli gözlemlemeniz gerekiyor. Silah kullanmada iyi olmanız GRO‘da karşılaşmanın galibi olacağınız anlamına gelmiyor. Doğru zamanda doğru yerde olmanız, siperleri ve yeteneklerinizi etkin şekilde kullanmanız takımınızın başarısı için son derece önemli. Ghost Recon Online‘ın en başarılı yönü bu taktiksel savaş biçimi olsa da, öğrenmek ve ustalaşmak zaman harcamayı ve sabırlı olmayı gerektiriyor.

Oyunda her sınıfın kendine özgü silahları olsa da, tüm sınıflar yerden tüm silahları alarak kullanabiliyorlar. Sınıfları birbirinden asıl farklı kılan kullandıkları skill’ler. Silahların neredeyse tüm parçalarının değiştirilebilmesi, zırhların ve skill’lerin geliştirilebilmesi de Ghost Recon Online‘a zenginlik katıyor. Şu anda oyunda bulunan 7 haritada oynanabilen modlar ise Conquest, Onslaught ve Holdout. Onslaught modunda taraflar iki noktayı ele geçirmeye çalışıyor ve o yerleri koruyor. Bir takım iki noktayı da ele geçirdiğinde üçüncü bir nokta aktif oluyor. Conquest modunda yine taraflar 5 noktayı ele geçirmeye çalışıyorlar fakat bu kez karşılaşma sona erdiğinde en fazla noktayı elinde tutan kazanıyor. Holdout ise yalnızca tek bir kontrol noktasının olduğu, sınıfların en iyi dengelendiği ve takım oyununun en fazla ön planda olduğu oyun modu.

Ufak tefek kusurları olsa da Ghost Recon Online keyifli bir takım bazlı taktik MMO oyunu. Matchmaking sistemi her zaman işe yaramasa ve bazı karşılaşmalarda sınıf dengesi kurulamasa da, kurulduğunda oyun gerçekten eğlenceli ve çekişmeli bir hal alıyor. Free to Play teriminin de hakkını veren ve oyuncuları para harcamaya zorlamayan Ghost Recon Online, tekdüze shooter oyunlarından sıkılan taktik aksiyon meraklıları için mükemmel bir tercih olacaktır.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP (SP 3) / Windows Vista (SP 2) / Windows 7 (SP 1)
İşlemci: Intel Pentium D 2.66 Ghz / AMD Athlon64 X2 3600+
RAM: 2 GB Windows XP / 3 GB Windows Vista – Windows 7
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: 256 MB, Shader Model 3.0 destekli ekran kartı
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar