Global Agenda

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Global Agenda
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Global Agenda

Global Agenda İnceleme

Post apokaliptik MMORPG’lerin revaçta olduğu son günlerde benzer bir temayı işleyen Global Agenda hızlı ve yoğun savaşların yaşandığı bir bilim kurgu MMORPG. Aslında ücretli bir oyunken bazı özellikler çıkarılarak F2P’e dönüştürülen Global Agenda‘yı artık indirip deneme şansına sahipsiniz.

Oyun 3. dünya savaşı sonunda tek bir dünya hükümeti (Commonwealth) tarafından yönetilen dünyamızı konu alıyor. Tahmin edeceğiniz gibi asiler sahnede. Grafikler yeni nesil bir oyuna yakışır nitelikte ve dışarı adım attığınızda tepeler ve yıkıntılarla dolu yeryüzü uçsuz bucaksız görünüyor. Assault, Medic, Recon ve Robotics olmak üzere 4 sınıftan birini seçtikten sonra karakterinizi düzenliyor ve tutorial’a başlıyorsunuz. Sinematik bir girişle başlayan tutorial’da bir kaçış görevini tamamlamanız gerekiyor. Bu kısımda oyun detayları oldukça iyi açıklanmış.

TPS görünümünde oynadığınız oyunda görevleri tamamlamak için diğer oyuncularla takım kurabilirsiniz. Savaşa girdiğinizde yalnızca karakterinizin stat’ları değil, refleksleriniz de önem taşıyor. Global Agenda‘da iyi bir ekip kurduğunuzda savaşlar gerçekten keyifli geçiyor. Dünya üzerinde belli noktaları ele geçirebiliyorsunuz ve bu durumda bölgenizi diğer klanlara karşı savunmanız gerekiyor. Diğer MMORPG’lerden tanıdığımız ve kullanışlı olduğunu düşündüğüm üç kategoriden oluşan skill ağacı sistemi karakterinizi dilediğiniz gibi geliştirebilmeniz için yeterli olanağı sunuyor. Uzun görevler sonunda tercih ettiğiniz skill’ler beklentinizi karşılamadı mı? İstediğiniz zaman sıfırlayıp puanlarınızı tekrar dağıtabilirsiniz.

Sonuç olarak eğer bilim kurgu oyunlarına meraklıysanız ve kaliteli bir F2P MMORPG arıyorsanız Global Agenda tam size göre. Tabii listede Earthrise ve Argo Online gibi seçenekler olduğunu da unutmayın.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.4 GHz Dual Core
RAM: 2 GB
HDD: 15 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8 serisi veya ATI Radeon HD3000 serisi

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.4 GHz Quad Core
RAM: 3 GB veya üstü
HDD: 20 GB
Ekran Kartı: 512 MB ekran kartı, Shader Model 3.0
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar