Habbo Hotel bir oyun platformu açıyor

Bu yazı 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern

Habbo Hotel

Online gençlik topluluğu Habbo Hotel’in arkasındaki şirket Sulake, dünyanın her yanından oyun stüdyolarının Habbo Hotel oyun platformuna yönelik oyunlar geliştirmesi için bir API (Uygulama Programlama Arabirimi) açıyor. Habbo Hotel, global kullanıcı tabanıyla geliştiricilere 150’den fazla ülke ve 12 dilden aylık 4 milyon kullanıcıya erişim şansı veriyor.

API, Habbo’da yeni ve mevcut tarayıcı oyunlarını yayınlamanın kolay bir yoludur. Oyun geliştiriciler oyunlarını kendi sunucularında çalıştırırken, API onların Habbo‘nun sosyal grafiğine ve parasallaşmaya erişimini sağlar. Mevcut bir oyunun entegrasyonu genellikle bir haftadan kısa sürmektedir.

Habbo’nun platformunun diğer oyun platformlarından farkı, 13-18 yaş arası oyun sever gençlere odaklanması ve oyunları pazarlayabilmesidir. Oyun merkezi şu anda Habbo’nun ana menüsünde göze çarpmaktadır ve tüm yeni oyunlar Habbo ekosisteminde ücretsiz olarak tanıtılacaktır.

Chat Republic oyun stüdyosunun CEO’su Andreas von Koskull “Sulake’nin iyi belgelenen API’si bizim için kolay bir entegrasyon süreciydi. Atanmış Habbo topluluğu hizmetimizi daha da sosyal ve eğlenceli bir hale getirdi ve açılışın ardından sadece birkaç gün içinde üç basamaklı bir günlük aktif kullanıcı artışıyla karşılaştık,” diye belirtirken, oyun stüdyosu Seepia’nın CEO’su Jani Tietäväväinen ise şöyle diyor:

Habbo API’nin kullanımı çok kolay ve dolambaçsız; bu yüzden tüm geliştirme süreci sorunsuz ilerledi.”

Habbo Hotel kullanıcıları, Habbo’da yeni oyunlar denemek konusunda son derece heyecanlı. “Böyle yetenekli oyun stüdyolarıyla çalışacağımız için son derece heyecanlıyız,” diye belirten Sulake Başkan Yardımcısı Antti Viitanen sözlerine şöyle devam ediyor: “Habbo geliştiricilere dev Habbo kullanıcı tabanı için oyunlar yaratma fırsatı veriyor. Özellikle platform henüz oyunlarla dolu değilken, bu son derece önemli bir şans.”

API hakkında ilave bilgilere şu adresten ulaşılabilir: dev.habbo.com. Platform ve genel olarak geliştirme süreciyle ilgili sorular ise, şu adrese gönderilebilir: games@sulake.com.

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

2 sene önce
Zayt

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

3 sene önce
riza.altiner

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar

3
Yorum yapıldı

avatar
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
selinay
Ziyaretçi
selinay

oyundan bir çıkış yapamadım ya

yaren
Ziyaretçi
yaren

aynen ya bende nasıl oluyo

jfjdjrndjf
Ziyaretçi
jfjdjrndjf

Yaaaa habbo hoteli tabletlere de adroite koysanız süper olur yaa