Hawken

Bu inceleme 4 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Hawken
 • Grafik
  7.2
 • Ses
  7.2
 • Hikaye
  6.9
 • Oynanabilirlik
  7
 • Genel Puan
  7.1

 

Hawken

Hawken İnceleme

Gezegenin kaynakları üzerindeki hakkınızı ilan etmek ve hayatta kalmak için Mech‘inizin şoför koltuğuna oturma zamanı; bu endüstrileşmiş dünyadan arta kalanları yağmalayan pilotların arasına katılmak için Hawken oldukça iyi bir fırsat gibi görünüyor. Simülasyon yönü ağır basan Mech Warrior Online ile birlikte online mech savaşlarının zirvesine oynayan bir aksiyon MMOFPS olan Hawken, MWO‘nun aksine hızlı ve refleks ağırlıklı bir oyun deneyimi vaat ediyor.

CryEngine‘in nimetlerinden sonuna kadar faydalanan Hawken‘i ilk görüşte grafiklerine şapka çıkarmamak elde değil. Mech tasarımları daha iyi olabilirdi ancak etkileyici ışık efektlerinin eşlik ettiği detaylı ortamlar bir harika görünüyor. Tabi bu görsel zenginliğin tadını çıkarabilmeniz için ortalamanın üstünde bir PC’ye sahip olmanız şart.

Oynanış yönüyle Hawken alışılmışın dışında bir Mech simülasyonu olmuş. Kullanacağınız bu ağır metal yığınları göründüklerinden çok daha çevik hareket ediyorlar. Savaşlar oldukça hareketli geçiyor ve refleksleriniz başarınızda büyük rol oynuyor. Hareketli olduğunuz zamanlarda sarsıntıdan dolayı isabet oranı büyük oranda azalıyor. Hasar aldığınızda haritadaki sakin bir köşeye çekilip repair drone çağırarak mech’inizi tamir ettirebiliyorsunuz ancak bu durumda saldırıya tamamen açık hale geliyorsunuz.

Hawken seçenek yönüyle de oldukça zengin bir oyun ancak belirtmekte fayda var ki, farklı mech’ler, silahlar ve upgrade’lerden faydalanmak için gerçek kesenin ağzını biraz açmak gerekiyor. Oyunda light, medium ve heavy (hafif, orta ve ağır) kategorilerinde şu an için on beş farklı mech tipi bulunuyor. Yirmi beş kadar da birincil ve ikincil silah tipi kullanımınıza sunulmuş. Ayrıca sekiz harika tasarlanmış haritada Deathmatch, Team Deathmatch, Missile Assault ve Siege modlarında savaşlara katılabiliyorsunuz.

Ekran Görüntüleri


 

VideoSistem Gereksinimleri


Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP ve üstü
İşlemci: 2GHz Dual Core
RAM: 3GB
HDD: 5GB
Ekran Kartı: Shader Model 3.0 destekli 512MB ekran kartı

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / Win 7 64bit
İşlemci: 3GHz Dual Core
RAM: 4GB
HDD: 5GB
Ekran Kartı: Shader Model 3.0 destekli 1GB ekran kartı

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar