Hellgate

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Hellgate
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Hellgate

Hellgate İnceleme

Flagship Studios’un 2007 yılında yayınladığı Hellgate: London, T3Fun tarafından Hellgate ismiyle ücretsiz olarak MMORPG severlere sunuluyor. Farklı oyun tarzlarının bir araya geldiği yenilikçi yapısı, skill çeşitliliği ve karanlık atmosferi ile bakalım cehennemin kapısında bizi neler bekliyor?

6 GB’a yakın client’ı indirip kurulumu gerçekleştirdikten sonra oyuna başladığınızda göreceğiniz üzere Hellgate etkileyici bir açılış videosu ile sizi karşılayacak. Karakter yaratma sürecinde cinsiyetinizi belirleyip 6 sınıftan birini (Guardian, Blademaster, Evoker, Summoner, Marksman ve Engineer) seçiyorsunuz. Basit, aynı zamanda yeterli karakter düzenleme seçeneği sayesinde Hellgate‘e olumlu bir giriş yapabilirsiniz.

Karakter yaratma sırasında tutorial’ı oynamayı seçtiyseniz basit birkaç eğitim görevinden geçeceksiniz. Bu kısımda başlangıç videosundaki hikayeden kopuk bir giriş yapıyor olmanız küçük bir eksi sayılabilir. Ayrıca crafting gibi bir kaç kilit öğenin de tutorial’da işlenmiş olması uygun olurdu.

Kontroller standart bir MMORPG’den bekleyeceğiniz tarzda; WASD ile karakterinizi yönlendirirken mouse ve rakamlarla saldırılarınızı, büyülerinizi kullanabilirsiniz. TPS görüntüsünde zoom yaparsanız kamera FPS görüntüsüne geçiyor ve nişancılığın oyundaki payını hesaba kattığınızda bu büyük bir avantaj sağlıyor.

Oyun ekranı derli toplu olsa da, diğer pencereleri açtığınızda neyin nerede olduğunu anlamakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca oyun öncelikli olarak tek kişilik tasarlandığı için envanter ya da benzer herhangi bir pencereyi açtığınızda karakterinizi yönlendiremiyorsunuz, ki önemli savaşlarda bu büyük sıkıntı yaratabiliyor. Yine de Hellgate‘de çoğu saldırının isabet etmesi için nişan almanız gerektiğini düşünürsek, bu durum çok da şaşırtıcı değil. Saldırılardan kaçınmalı ve isabetli saldırılar için hızlı reflekslere sahip olmalısınız.

Hellgate‘de açık bir dünya bulunmuyor. Saldırılarınızı kullanamadığınız kasaba tarzı bölgelerde NPC’lerle konuşup görevler alıyor ve belli portallardan geçerek ya da doğrudan NPC tarafından gönderildiğiniz bölgelerde yaratıklarla yüzleşiyorsunuz. Bu bölgelerde belli sayıda yaratığı öldürdüğüzde ortaya güçlü boss’lar çıkıyor. Boss’ları öldürerek kimi görevleri tamamlamanın yanı sıra nadir bulunan eşyalar ve crafting materyalleri kazanabilirsiniz.

Hellgate‘in artılarından bir diğeri eşyalar. Giydiğiniz her eşyayı karakterinizin üzerinde görebiliyorsunuz. Zırhlar ve silahlar sınıf kısıtlamalı, bu nedenle bulduğunuz, karakterinize uygun olmayan eşyaları parçalayıp crafting malzemesi elde edebilirsiniz. Ayrıca nesneleriniz de upgrade edilebilir.

Seviye atladığınızda kazandığınız puanları Accuracy, Strength, Stamina ve Willpower özelliklerine dağıtmanız gerekiyor. Accuracy kritik hasarınızı ve isabet oranınızı artırıyor. Strength yakın dövüşteki etkinliğinizi ve ağır zırh giyme kabiliyetinizi etkiliyor. Stamina dayanıklılığınızı, Willpower ise büyü gücünüzü artırıyor.

Ayrıca her seviye atladığınızda kazandığınız skill puanlarınızı yeni skill’ler öğrenmek ya da var olanları upgrade etmek için kullanabilirsiniz. Üç skill ağacı benzersiz karakterinizi tasarlamak için yeterli miktarda seçenek sunuyor.

Hellgate iyi düşünülmüş fakat bazı ciddi problemleri olan bir oyun. Her şeye rağmen farklı bir MMORPG deneyimi yaşamak, güzel grafikler ve yeni fikirleri tecrübe etmek isterseniz cehennemin yeni adresi Londra’ya bekleriz.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 1.6 GHz Pentium 4 veya eşdeğer AMD
RAM: 512 MB
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce MX

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.0 GHz Pentium 4 veya eşdeğer AMD
RAM: 1024 MB (1GB)
HDD: 10 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce TI veya Radeon 9200
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. Kerem Kara dedi ki:

  hellgate cok yakindan takip etmekteyim ama T3Fun bazi hatalari var bu hatalar duzeltildiginde oyun kusursuz olacaktir

 2. NeqRa dedi ki:

  adamlar film yapsinlar bunedir 12 dklik trailer film gibiydi 😀 oyunu indiriyorum merak ettim 😛

 3. Çılgın-çocuk38 dedi ki:

  oyun güzelmi

 4. SandaiKitetsu dedi ki:

  Fena değil 20 levele kadar denedim beğendim, denemenizde fayda var 🙂

 5. DarqPower dedi ki:

  Oyunda Oynanabirlik yok.Hiç beğenilmez gidin mario oynayın daha iyi

 6. ATESLİ_GENÇ dedi ki:

  bence oyun güzel efektlerde iyi ben oynuyorum ve zevk alıyorum inidrmesi ve oynaması sizin zevkinize kalmıs …

 7. tornado649 dedi ki:

  ÖNEMLİ OKUMADAN İNDİRMEYİN BENCE.. indirmeyin oyunda sever çok ufak kmse yok yabncılar hiç bi soruya cevapvermio :D.. ingilizce bilmiosanz indirmeyin. oyundaki görev odaları hep aynı ve görevler can sıkıcı.tamam kabul yetenekler güzel ama çoklu odalarda oynayamıorsanız hiçbi halta yaramaz.. bi eşya 6 kare ..ufacık çanta en fazla 8 eşya koyuluo pot falan hariç.. bi eşya giymek için örneğin stam will falan gerekio her level 5 stats vrio istisnalar hariç.. elbiseleri sıkça giyememe sorununuz olucak mesela 30 dan snra ..ARKADAŞŞLAR. oyuna harbi yatırım yapıcaksanız girin ama premium yoksa hiç bişe yapamassnnz 35 levelden snra.. benm char 45 leveldi ..hiç zevk almayı beklemeyin effect falanda çok kötü. ve BURDAN ŞİDDETLE bir türk fps oyunu istiorm online. pb gibi değil. human ws allien savaşları gibi.. bendn bukadar.. kimse uyarmadı demesin.. TRAİLLER A GüVENİPTE GİRMEYİN