Hero Online

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Hero Online
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Hero Online

Hero Online İnceleme

Henüz online oyun piyasasının gelişmediği, online oyunların şimdiki kadar fazla olmadığı 2006 yılında Netgame tarafından yayınlanan eski Çin temalı oyunlardan olan Hero Online o dönemlerde fazlasıyla tutulmuş ve yüksek miktarda hayran kitlesine ulaşmıştı. Bu durumları göz önünde bulunduran Games Arena firması 2008 yılında Hero Online’ı Türkçe olarak bizlere sundu.

Bu dönemlerde Türkçe online oyunların azlığı nedeniyle bir çok kişi tarafından tercih edilen Hero Online günümüzde de popülerliğini koruyan MMORPG oyunlardan biri. Eski Çin temalı oyunların batı tarzı oyunlara göre ülkemizde daha fazla oranda tuttuğunu Metin 2, Cengiz Han 2, Karahan gibi oyunlardan biliyoruz. Hero Online’da bu kategoriye dahil oyunlardan…

Hero Online hakkında bir çok bilgi mevcut ama bunları buraya uzun uzun yazıp gereksiz bilgilerle doldurmak yerine oyun hakkındaki temel detaylardan bahsedelim; Hero Online yapısı itibariyle kolay oynanabilirliği olan, kolay anlaşılabilir, karışık olmayan ve en önemlisi Türkçe olan bir oyun.

Hero Online’de max level sınırı 180 olarak belirlenmiş. Oyunda seviye atlamak kolay değil, fazla zaman harcamanız gerek. Günümüzde çıkan quest’e dayalı oyunlardan değil, mobları öldürerek de level atlayabiliyorsunuz. Oyuncuların üstlerinde seviyeleri 140-130-80-90 gibi rakamlarla yazmıyor. Mesela 6dan 7kyu 67 lvl anlamına geliyor; dan ifadesi yanında ki rakamı 10 la çarpıyorsunuz kyuyu da direkt + olarak ekliyorsunuz.

Oyunda savaşçı, avcı, suikastçı ve hekim olmak üzere 4 farklı karakter bulunuyor. 10 level olduktan sonra skill’lerinizi açabiliyor ve bir meslek seçebiliyorsunuz. Oyunda statü dağılımına dikat etmeniz gerekiyor. Yapacağınız hatalı statü dağıtımı karakterinizi zayıf hale getirebilir.

Hero Online’ın grafik ve efekt bakımından orta düzeyde bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda Rappelz Online’daki kadar gelişmiş olmasa da bir pet sistemi mevcut. Bu pet’leri avladığınız hayvanları evcilleştirerek elde ediyorsunuz. Elde ettiniz bu pet’ler sizinle birlikte savaşarak size yardımcı oluyor. Pet’inizi level atlatarak geliştirebiliyorsunuz ve belirli level’lardan sonra pet’iniz büyüyerek daha ürkütücü bir hal alıyor. Petinizi aç bırakmamaya özen göstermeniz gerekiyor, yoksa pet’inizin size olan sevgisi azalıyor ve sizi terk ediyor. Hero‘da ticaret yapabileceğiniz farklı bir harita da bulunuyor. Bu harita sadece diğer oyuncularla ticaret yapabileceğiniz bir harita. Zaten bu haritaya giriş yaptığınızda yüzlerce dükkanla karşılaşıyorsunuz.

Hero Online eski bir oyun olması sebebiyle size iyi bir seçim olarak gözükmese de Türkçe dili, kolay oynanabilirliği, sizi içine çeken savaş atmosferi ve zevkli bir oyun olması nedeniyle sizin için yeni bir macera olabilir.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / Windows 7
İşlemci: Pentium III 800MHz
RAM:  256MB
HDD: 2.0GB
Ekran Kartı:  Geforce 2MX

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows Vista / 7
İşlemci: Pentium IV 1.8GHz ve üstü
RAM: 512MB
HDD: 2.0GB
Ekran Kartı: Geforce4 MX440 / ATI radeon 9200
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. burak dedi ki:

  Deniyelim Güzele Benziyor 😀

 2. Ahmet dedi ki:

  Bence Deneyin Çok Güzel Bir Oyun…Diğer Oyunlara Hiç Benzemiyor…