Hunter Blade

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Hunter Blade
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]Hunter Blade

Hunter Blade İnceleme

Konsollarda Monster Hunter serisini oynayanlar büyük yaratıklarla savaşmanın ne demek olduğunu bilirler; bu formül MMO türüne uygulandığında ise ortaya çıkan şey Hunter Blade. Farklı yaratıkları, oynanabilirliği ve crafting gibi bilindik özellikleri ile Hunter Blade bakalım hedeflediği başarıyı yakalayabiliyor mu?

Öncelikle Hunter Blade‘de karakter yaratırken pek seçenek sunulmadığını belirtmekte fayda var. Irk ve sınıf seçeneği yok, görünüm içinse cinsiyet, yüz, saç ve saç rengi seçeneklerine sahipsiniz. Ayrıca oyunda görüntülenecek avatarınız için de dokuz seçeneğiniz var.

Seçilebilir üç başlangıç silahı var; Wand ile mesafeli saldırılar yapabiliyorsunuz, 1H Sword bir kalkanla birlikte kullanılıyor, Sword ise iki elle kullanılan devasa bir kılıç. X-bow, Claymore, 2 Sabers ve Chain Hammer gibi silahlar ise karakteriniz seviye atladıkça açılıyor.

Karakterinizi yaratmanızın ardından nasıl hareket edeceğinizi öğreten bir tutorial oyuncuyu karşılıyor. Sonrasında sağ ve sol buton ile yapabileceğiniz saldırıları öğreniyorsunuz (tabii ki bunlar sadece başlangıçta yapabildiğiniz saldırılar, daha fazlasına oyunda ilerledikçe sahip oluyorsunuz). Tutorial’in sonunda etkileyici görünümlü fakat saldırılarınıza karşılık vermeyen bir Mammoth’u öldürmeniz isteniyor.

Hunter Blade‘de aldığınız görevler oyunun isminden de anlaşılacağı gibi daha çok bazı yaratıkları avlamanıza dayanıyor. Aynı bölgelere pek çok kez portallar yardımıyla ışınlanarak bazen yaratıkları öldürüyor, bazen görev gereği üzerlerinden düşen nesneleri topluyor, bazen de bir NPC’yi kurtarıyorsunuz. Oyundaki fatigue sistemi bir oyuncunun günde ne kadar avlanabileceğini belirliyor.

Hunter Blade‘deki her harita bölgelere ayrılmış durumda ve her haritanın habitatı farklı yaratıklar barındırıyor. Oyuncuya düşen görev gereği bu bölgelerde belli yaratıkları bulmak ve öldürmek. Maalesef hareket kabiliyetiniz yetersiz olduğu için kısa süreliğine hızlı hareket edebilseniz de vaktinizin çoğunu savaşmaktan ziyade seyahat ederek geçiriyorsunuz.

Savaş sırasında mouse’un sağ ve sol tuşlarını kullanarak saldırılarınızı gerçekleştiriyorsunuz. Sol tuş güçlü saldırı, sağ tuş ise standart saldırı; iki tuşa birlikte basarsanız karakteriniz ileri doğru hamle yapıp geri kaçıyor. Ayrıca kombolar da gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaratıkların da çeşitli saldırıları bulunuyor. Yön tuşu ile boşluk tuşunu birlikte kullanarak bu saldırılardan kaçınabiliyorsunuz. Saldırılardan kaçınmak özellikle boss kapışmalarında çok önemli fakat bu hareketi stamina barınız tükenene kadar yapabiliyorsunuz. Stamina tükendiğinde tekrar dolması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Crafting ise Hunter Blade‘de büyük öneme sahip. Tüccarlardan veya quest reward olarak alacağınız silah ve zırhlar çoğunlukla yeterli olsa da crafting ile elde edeceğiniz malzemeler çok daha üstün oluyor. Oyunda yaratıklardan düşen eşyaları görüp takip edebildiğiniz bir sistem bulunuyor; bu sayede ihtiyacınız olan malzemeleri edinmeniz daha kolay hale geliyor.

Sadede gelirsek, Hunter Blade dev yaratıklarla tatmin edici savaşlara girmenize olanak sağlayan farklı bir MMORPG. Genel atmosfer çok güçlü olmasa da crafting ve savaşlar Hunter Blade‘i ayakta tutmaya yetiyor. Gittiğiniz her bölgede benzer quest’ler yapacak olmanız sizi engellemeyecekse Hunter Blade farklı ve denemeye değer bir tecrübe sunuyor.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: AMD3000+ veya Pentium 4 3.0 GHz
RAM: 1 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: ATI x1300 veya NVIDIA 6600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7
İşlemci: Inter Core2 2.8GHz
RAM: 2 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 1900 veya NVIDIA 7600
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar