Mythos

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Mythos
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Mythos

Mythos İnceleme

Action RPG türünün mucidi Diablo yalnızca türün standartlarını belirlemekle kalmadı, aynı zamanda tüm zamanların en çok taklit edilen oyunlarından biri olmayı başardı. Diablo’nun izinden giden Torchlight ile büyük benzerlikler taşıyan Mythos, MMO ve action RPG’yi mükemmel bir biçimde sentezleyen nefes kesici bir oyun.

Mythos‘un ilginç bir tarihi var. Oyun ilk olarak Hellgate: London’ın ağ testleri için hazırlanıp, sonra kendi başına bir projeye dönüşmüştü. Yapımcı Flagship Studio batınca oyunun haklarını Koreli yapımcı HanbitSoft aldı ve uzun zamandır muallakta kalan oyun sonunda Türkçe dahil olmak üzere 5 dilde yayınlandı.

Mythos‘da seçebileceğiniz 4 ırk (insan, satyr, gremlin ve siklop) ve 3 sınıf (piroman, kan hançeri ve teknolojist) bulunuyor. Irkların belli üstünlükleri ve zayıflıkları var, bu nedenle seçeceğiniz sınıfa uygun bir ırk seçmekle akıllılık etmiş olursunuz. Karakter düzenleme seçenekleri bu tür bir oyun için fazlasıyla yeterli. Grafikler renkli ve canlı, karakter tasarımları ise Torchlight’da olduğu gibi karikatüristik.

Torchlight oynadıysanız kontrollere ve arayüze fazla yabancılık çekmeyeceksiniz. Diablo ve Torchlight’daki izometrik kamera açısı Mythos‘da da kullanılmış fakat isterseniz serbest kamera görünümüne geçebiliyorsunuz, ki bu büyük bir artı. Mouse’un sağ ve sol tuşlarına farklı saldırıları atayabiliyorsunuz. Bu sayede sık kullandığınız saldırıları kolaylıkla ulaşılabilir hale getirmişler.

Mythos‘daki item çeşitliliğinin de oldukça tatmin edici bir seviyede olduğunu belirtmek isterim. Bununla birlikte çevirilere de yeterli özen gösterilmiş, dolayısıyla anlamsız NPC diyaloglarına ya da komik çeviri hatalarına rastlamıyorsunuz.

Sonuç olarak aksiyon RPG türüne ilgiliyseniz veya klasik MMORPG’lerden daha hızlı bir şeyler denemek isterseniz Mythos‘u kesinlikle sizin oyununuz.

[/tab]
[tab title=”Rehber”]

IRKLAR

İnsan

İnsan

İnsanlar sıra dışı diplomatik yetenekleri, kavrama gücü ve yeni durumlara mükemmel uyumları ile tanınırlar. Güçlü ve sağlikli bir ırk olmakla beraber çok da disiplinli bir ırktırlar. Zeka, Sebat ve Sadakat ile kendilerini gösterirler. Bu özellikleri oyunda da kendini gösteriyor, zira Sağlık-Bonusuna sahip olmak ve diğer ırklara nazaran ateşe daha dayanıklı olmak gibi özellikleri de mevcuttur.

 • %20 ateş direnci
 • Can +3

Gremlin

Gremlin

Çoğu mekanizmaya fanatik bir coşku ile bağlı sıra dışı birer zanaatcidir. Enerji yüklü, aktif bir ırk olan Gremlinler yaptıkları her şeyde eğlence ararlar. Güzellik idealleri, mümkün olduğunca büyük kulaklar ve gözler üzerinden değerlendirildiğinden, diğer ırklar tarafınca anlayışsızlıkla karşılanır. Bu zeki eksantrikler hafife alınmayacak savaşcıdırlar ve elektrik hasarlarına karşı kendilerini
korumayı çok iyi bilirler…

 • Elektriksel hasara 20% bonus
 • İsabete +11 bonus

Satyr

Satyr

Satyrler, Uld`daki en eski ırktır ve kültürleri tarih ve bilgi örülüdür. Sihire doğal bir eğilimleri vardır ve kendi aralarında olmayı tercih ederler. Vücutlarının alt yarısı ve boynuzlu başları bir keçiyi anımsatır ve bu doğal dünyanın öncüleri doğa ile aralarındaki benzersiz bağları sözleri ve eylemleri aracılığıyla ifade ederler. Bu doğa tutkunu sihirbazlar son derece duyarlıdırlar ve hayata tasasız bir yaklaşımları vardır. Onların bulaşıcı ve sakin yaşam tarzı bir Cyclop’un bile yüzünün ani bir gülümseme ile yumuşamasından sorumlu olmuştu. Büyülü bir enerjiye sahiptirler ve zehirli saldırılara karşı son derece dayanıklıdırlar.

 • Zehire karsı %20 direnç
 • Mana +3

Siklop

Siklop

Alnının ortasında barındırdığı vahşi gözü düşmanlarının kanını donduracak cinsten. İri cüsseleri rakiplerini korkudan titretir. Göçebeler olarak durmak bilmeksizin Uld´un topraklarında dolaşırlar. Yanlarında ise derinden bağli oldukları gelenekleri ve gücün dünyadaki tüm hakimiyetin anahtarı olduğu inancı vardır. Geçmiş zamanlarda Sikloplar diğer ırklara saldırdı ve savaştı, fakat şimdi güçlerini adaleti sağlamaya adamaya başladılar. Bilhassa soğuğa karşı çok dayanıklılar ve savunmaları güçlüdür.

 • Buza karşı %20 direnç
 • Savunmaya +4

SINIFLAR

Piroman

Piromanlar ateş elementini kontrole dair çok güçlü bir yeteneğe sahiptirler. Uzaktan dövüş saldırılarında ustadırlar ve bunu kuvvetli sihirlerle güçlendirirler. Güçlü siperler ve silahları büyülemek gibi iyi gelişmiş özellikleriyle düşmanlarıyla baş edebilirler. Bir diğer özellikleri ise onları çarpışmalarda destekleyen kudretli yaverleri büyü ile çağırabilmeleri.

Piroman birbirinden farklı üç yetenek ağacına sahiptir.

Alev Kılıcı

Yakın dövüş – yetenek-ağacı Piroman silahını alevlerle kaplar. Alevleri düşmanlarını yutmadan önce Ateş Usturası – sihirbazı düşmanlarının direkt gözlerine bakar!

Ateş Kehanetçisi

Bu alanda bir uzmanlaşma Piroman’ı klasik bir sihirbaza dönüştürebilir. Rakiplerine uzak mesafeden ateş sihirleriyle ulaşır ve hayatlarını cehenneme çevirir.

Cehennem Kehanetçisi

Sonsuz alevlerden yaverlerini çağırır ve düşmanlarıyla karşılaştırır. Destek olarak büyük rakip grupları alan sihirleriyle sonsuz sükunete gönderebilir.

Kan Hançeri

Kan usturaları onları ürkütücü birer rakip haline getiren yakın dövüş için doğuştan gelen bir yeteneğe sahiptirler. En güçlü yakın dövüş yeteneklerini aynı anda birden fazla düşmana hasar verebilmek için kullanırlar. Ölen düşmanlarından canlandırdıkları/çağırdıkları ve kan yaverlerinden kurdukları şahsi orduları Uld´un gördüğü yegane korkunç savasçılarıdır.

Kan Dökücü

Kan Dökücü düşmanlarını – vücutlarına deştiği derin yaralarla – yavaş yavaş kanatarak öldürür. Rakiplerinin hayat enerjisini emer ve acılarını civardaki her şeyi parçalayan güçlü şok dalgaları ile sonlandırır.

Cesur Asker

Cesur Asker gözünü kırpmadan kendini büyük düşman sürülerinin içine atar ve girdapvari usturalarla düşmanlarının et ve kemiklerine derin yaralar açar. Yüksek seviyede odak kabiliyeti, titandan oluşan derisi ve sersemleten ezici saldırılarıyla rakiplerini kendinden uzak tutar.

Kızıl El

Kızıl El, kurbanlarının cesetlerinden patlayıcı mermiler üretir ya da kuvvetlendirici büyülerle çağırdığı hain yaverlerini kısa süreli kan arzusuna sürükleyebilir. Düşman saflarını kırmasıyla düşmanlarını yaralayabilir ve ölenleri akabinde büyük hasarlarla patlatabilir.

Teknolojist

Teknolojistler tüfeklere yönelik maharetleiryle bilinirler. El sanatına olan yatkınlıkları ile tüfeklerin etkililiklerini çoğu kez şaşırtıcı derecede geliştirirler. Teknolojist düşmanlarına karşı teknolojinin yardımı ile savaşır. Tuzak, Drone ve Bomba yapabilir, onları ateşler ve hatta çoğu zaman pusuda beklerler.

Teknolojist 3 değişik yönde uzmanlaşabilir.

Nişancı

Nişancılar ateşli silahlarların kullanımını mükemmelleştirdiler: Güçlü büyüler sayesinde güclendirdikleri silahlarından uzun mesafelerdeki düşmanları bile nasiplerini alırlar.

Bombacı

Marifetli tuzaklar yardımıyla düşmanlarıyla savaşır ya da onları öylesine şaşırtır ki, birbirlerine saldırırlar. Bunun yanı sıra kendi yaptıkları bombaları zamanında siper almayan her şeye muntazam bir isabet gücüyle ateşlerler.

Mucit

Bastler, Vurulduğu takdirde kendini iyileştirebilecek uçan Drone sürüsü veya taretlerle muharebeye girer. Her iki yapımı da çarpışmada onu destekler ve saldıran canavarlara bağımsız ateş açabilirler.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.5 Ghz Intel P4
RAM: 1 GB RAM
HDD: 3 GB
Ekran Kartı: nVidia GeForce 6600 GT

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows Vista / 7
İşlemci: Pentium Duel Core veya üstü
RAM: 2 GB RAM
HDD: 5 GB Free
Ekran Kartı: nVidia GeForce 7600 GT veya üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. gamer77100 dedi ki:

  Mythos giriş sayfasında sorun var. Kayıt olmak için boşluklar var ama nereye isim yazılacak, nereye e-posta belli değil. Muhtemelen sizinle alakası yok ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir de tavsiye ettikleriniz listesinde 0 (sıfır) puan vermişsiniz, oyun yeni olduğu için mi? Yoksa kusurlu yönleri mi var? Konunun meraklıları için aydınlatıcı bir site yaptığınız için teşekkürler! İyi çalışmalar.

 2. _ErseL_ dedi ki:

  Diablo’ya teşekkür etmeden başlarsam kendimi hain gibi hissedeceğim.Bu yüzden öncelikle Diablo ve Blizzard’a çok teşekkür ediyorum.

  Oyun anladığınız üzere Hack&Slash aslında daha düzgün olarak, doğru tabiri ile Action/RPG tabanında bir oyun.Şahsi kanaatimcede çok güzel yapılmış bir oyun.Grafiklerin yeterliliği ve bol miktarda dungeon ile tatminkar bir oyun olmuş.Ancak içerik olarak çok büyük eksiklikleri var çünkü ; DVO bir oyun olarak ve action/rpg bir oyun olarak bukadar az Yetenek, Sınıf, Ekipman ve Denge olunca haliyle insan biraz soğuyabiliyor. Ama Diablo oynamış ve sevmiş biriyseniz ( belki yetişememiz iseniz Titan Quest’de sayabilirsiniz) ve tabiki DVO seviyorsanız denemenizde fayda var, (özellikle 1 ya da 2 arkadaşınız ile beraber oynarsanız) kesinlikle eğleneceksiniz…

 3. aho67 dedi ki:

  nasıl bir oyun yorum atarmısınız

 4. raziel27 dedi ki:

  abi ben imndirdim oyunu actım fakat sorun bi kod istior girişte ne yazacam bilmiorum bilgi verirseniz sevinirim

 5. raziel27 dedi ki:

  6 haneli bi kod yazın dior almanca ama 6 rakamından anladım ama ne yazacaz rakam olarak onu bilmiorum onu yazarsam girebilecem

 6. emre dedi ki:

  bpş bırakın yazmanıza gerek yok

 7. gamer77100 dedi ki:

  Resmi siteden alıntıdır:
  Frogster, Mythos Avrupa Oyun-Sunucuları‘nın faaliyetlerini durdurmuştur.

  Anlayacağınız artık böyle bir oyun yok. Zaten yönetimin bu kadar ilgisiz ve özensiz olduğu herhangi bir faaliyetin sürmesi de beklenemezdi. Yalnız oyunun halen sitenizde hatta tavsiye ettikleriniz arasında yer alması ne yazık ki sizinde aynı tutum içinde olduğunuz izlenimini veriyor. En azından görüntü öyle.
  İyi çalışmalar…

 8. nuri dedi ki:

  Oyun kapatıldı, sitenizden kaldırabilirsiniz artık.

 9. Aytaç dedi ki:

  @nuri oyun şu anda açık durumda eğer öyle bir şey olsaydı admin ilgilenirdi şu an yükleniyor eğer hoşuma giderse yorumlarımı paylaşırım

 10. ouyuna dedi ki:

  Oyun aktif ve güzel bir oyun diablo ve torchlight ile çok benzer yönü var fakat sınıf çok az ve şuan biraz boş umarım kapanmaz oyun