O Oyun Artık Türkçe!

Bu yazı 1 sene önce eklendi.
Blood

Steam’da en çok satan oyunlar arasında olan ve gün geçtikçe oyuncu sayısı artan Rocket League, gelecek olan son güncellemesiyle birlikte, resmi olarak Türkçe destek alacak. Detaylar haberimizin devamında.

rocket-league-başlık

Telltale Games şirketine ait olan Game of Thrones, TheWalking Dead, The Wolf Among Us gibi oyunlarını bir kenara bırakın, Wolfenstein: The New Order, GTA 5 gibi birçok kaliteli oyunu Türkçeleştirerek adını geniş bir kitleye duyuran TechnoGame, daha sonraları ise, yalnızca resmi oyunları Türkçeleştirmeye yönelmesiyle tanınmıştı.

İlk olarak Indie oyunları Türkçe dil seçeneği eklenmesini sağlayan şirket, daha sonra en popüler oyunları Türkçeleştirerek, yollarına devam etmeyi seçmişlerdi.

TechnoGame’den alınan habere göre, ekip olarak Rocket League oyununa el atmış durumdalar. 1 Ocak 2016 yılından itibaren gelecek olan ilk güncellemeyle birlikte, hem PC için, hem de PlayStation 4 için olan oyun Türkçe hizmet verecek. Yeni yılın ilk çeyreğinde gelmesi planlanan oyunun Xbox versiyonunun da, Türkçe gelmesi beklentiler arasındaki yerini aldı.

hqdefault

Rocket League, bildiğiniz gibi 2015 yılı içerisinde Steam üzerinden en fazla satan oyunlar arasına girmişti. Ayrıca aktif olarak 9 ila 10 milyon arasında kullanıcısı ile 2015 yılını bitirdi.

Bunun en büyük etkisi ise, Steam’ın indirimleri gösteriliyor.

Benzer Yazılar

Playerunknown’s Battlegrounds: Hayatta Kalma Savaşı resmen başladı!

2 ay önce
Zayt

Nfinity Games’in Türkiye, Ortadoğu, Kıbrıs ve Azerbaycan’da servisini üstlendiği bilgisayar oyunu “Playerunknown’s Battlegrounds”, 26 Mart Pazar günü İstanbul – Fulya’da bulunan Yapı Endüstri Merkezinde görkeml...

Counter-Strike 1.6 Tekrar Geliyor

6 ay önce
Blood

Zamanın en iyi oyunları arasında olan ve halen daha olsa oynarız diyen bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike 1.6 CS:GO üzerinden geliyor. Geçtiğimiz günlerde bir mod yayıncısı tarafından ilk fra...

Yazıyla İlgili Yorumlar