Prius Online

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Prius Online
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Prius Online

Prius Online İnceleme

Not: Prius Online sunucuları süresiz olarak kapatılmıştır.

2011’in merakla beklenen MMORPG’leri arasında başı çekenlerden Prius Online, IP engelinin de kaldırılmasıyla Türk oyunculara kapılarını açtı. Fantastik bir 3D MMORPG olan oyun üçlü karakter sistemiyle dikkat çekiyor. Anima isimli genç bir kızın kahramanınıza eşlik ettiği Prius Online‘da Anima’nın gizemini çözmek için uzun ve benzersiz bir yolculuğa çıkıyoruz.

Prius Online ile kinci bir tanrının lanetlediği acı çeken bir fantastik dünyaya adım atıyoruz. Tehlikeli yolculukta hafızasını kaybetmiş bir kahraman olarak şanınızı ve anılarınızı geri kazanmaya çalışacaksınız. Yolculuğunuzda size Anima eşlik edecek. Anima ve Giga olarak adlandırılan dev yaratığınızla bir takım oluşturabilirsiniz. Yoldaşlarınız da sizinle birlikte oyun boyunca gelişecekler. Coliseum’da diğer oyuncularla savaşabilir, guild şampiyonalarına katılabilirsiniz. Prius Online derin bir hikayenin ve sinematik ilerleyişin yanında yenilikçi üçlü karakter sistemini (3C) sunuyor.

Hafıza kaybı yaşayan kahramanınızla başladığınız yolculuğunuz boyunca ara sinematiklerle hikaye hakkında ipuçları ediniyorsunuz. Oynanış genellikle quest tamamlamaya dayanıyor. Üç görev tipi yan görevler, hikaye görevleri ve Anima görevlerinden oluşuyor. Görevler sayesinde para, tecrübe puanı ve zor bulunan nesneler kazanabilirsiniz. Seviye atladıkça uzmanlaşabileceğiniz çok sayıda skill’e sahip oluyorsunuz. Basit arayüz sayesinde puanlarınızı kolaylıkla skill ağacına dağıtabilirsiniz. Skill animasyonları da yeterince etkileyici hazırlanmış. Genel olarak zorlayıcı bir oyun olan Prius Online‘da başarıya ulaşmak için skill’lerinizde ustalaşmalı ve diğer oyuncularla yardımlaşmalısınız.

10. seviyeye ulaştığınızda Anima’nızı tanıtan bir görev alacaksınız. Tamamladığınızda gizemli yoldaşınız ekibinize katılacak. Kahramanınız gibi Anima da seviye atlayıp skill puanları kazanabilir. Anima ile konuşarak aranızda duygusal bir bağ kurabilirsiniz. Anima için karakterinizi yaratırken seçtiğiniz yönelim kişiliğini ve davranışlarını belirliyor. Aika‘daki Pran sistemine benzediği söylenebilir. Giga ise Prius Online‘daki üçüncü karakteriniz. Giga’lar Anima’ya adanmış dev yaratıklar. Zorlu savaşlarda yardımcı olması için Giga’yı çağırabilirsiniz. Ayrıca Giga’yı da oyuncu yönetiyor.

Yolculuk etmek biraz sıkıntılı olabiliyor. Özel bölgeleri ve dungeon girişlerini bulmak için uzun yollar katetmeniz gerekebilir. Yeterince paranız varsa Celero denilen araçla yolculuk edebilirsiniz. Bu araçlar haritadaki belli noktalara taşınmanızı sağlıyor. Pek çok görev uzaktaki bir NPC’yi ya da dungeon’ı bulmanızı gerektiriyor. Yolculuk sırasında yaratıklar tarafından kolaylıkla öldürülebilirsiniz, bu nedenle dikkatli olmalısınız. Crystal Cave, Vicious Mansion, Tomb of  Hero ve Venom Ground gibi çok sayıda devasa dungeon oyunu zenginleştiriyor. Prius Online‘da ayrıca bir bağış sistemi de bulunuyor. Donation Manager NPC’ye uğrayıp para bağışı yapabilirsiniz. Cömert bağışlar oyunda ödüllendiriliyor. Bağışlar Achievement kazanan oyunculara rastgele olarak gidiyor.

Güzel grafikler, yaratıcı mekan ve karakter tasarımları, sürükleyici bir hikaye, seçilebilir 7 karakter tipi ve geniş skill seçenekleri ile Prius Online MMORPG severler için mutlaka denenmesi gereken bir oyun. Hikayeyi takip etmeden de oyunda keyif alabilir ya da sadece hikayenin tadını çıkarmak için oynayabilirsiniz. Başlarda biraz zorlasa da sabrederseniz karşılığını alacağınız bir oyun Prius Online.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / 2000
İşlemci: Pentium III 1.5 GHz
RAM: 512 MB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: GeForce FX 5200 125 MB veya ATI Radeon 9550 125 MB

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 2000 / 7
İşlemci: Pentium IV 3 GHz
RAM: 1024 MB (1GB)
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600 GS 256 MB
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. emre dedi ki:

  oynadım pek bepğenmedim

 2. ByCentiLmen dedi ki:

  Arkadaşlar Öneriyo musun oyunu ADMİN İndirim mi bi yardımcı olsanız çok sevnirim (:

 3. TimeToDie dedi ki:

  Oynanabirlik iyi görev ve hikayeler sağlam ve gelişmekte olan bir oyun anime tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız denemenizi öneririm.

 4. dragon3n dedi ki:

  EWT ARKADAŞLAR BİR OYUNUN EFEKLERI NE KADAR GÜZEL OLURSA OLSUN OYUNUN MANTIGINI İLK 2 SAAT ANLAYAMAZSAK OYUNDAN SOĞUYORUZ BUNU SİZDE DİKKAT EDERSENIZ FARK EDECEKSINIZ VE OYUNUN SİSTEM GEREKSIMLERI FAZLA DONU PC ARADA BURDA BIRAZ CAN SIKICI AMA BENIM PC BİRAZ DANDIK VİRÜS COK ONDAN NEYSE KONUMUZA GELELIM OYUNUN EFEKLERI GUZEL AKICILIK FALAN FILAN VAR İYİ BİR CLASS SISTEMI KULLANILMIS AMA OYUNDAKİ CANAVARLAR GERCEKCI DEGIL BİRAZ DAHA ANLAŞILIR GOREVLI YAPILSAYMIS GÜZEL OLACAKMIS….

  Ama oyunun her detayını düşünmüşler basarılı bır yapım…

 5. SandaiKitetsu dedi ki:

  Hayır Hayır Haaayırrrrr .. Ben oyunun ilk açıldığında heyecanla charını açma şansı yakalmış biri olarak bu oyunu tek kelimeyle HÜSRAN derim.. denemeyin bile anca videolarda şişirmece var bu oynda başka bi dalgası yok.baya oynadım ya merak etmeyın mntıgını da çözdüm at gitsin çöpe.

 6. Sandworm dedi ki:

  oyun mantığı olarak güzel ama haritalar çok sorunlu. okları takip edip hedefe gitmek istediğinizde önünüze engel çıkabiliyor sonra hop aynı yolu başka yerden gitmeyi denemek zorunda kalıyorsunuz. hedefiniz haritada işaretli oluyor ama oraya nasıl ulaşacağınız da bir muamma. çünkü önce bir yere sonra başka yere oradan da başka yere ışınlanmanız gerekiyor ki, yanlış bir yere ışınlanırsanız yine başa dönüp yolu baştan kat etmeniz gerekiyor.

 7. emre dedi ki:

  Kesinlikle başlamayın bile sanda arkadaşımızın söylediği kesinlikle doğrudur oyun tam bir hüsran daha ilk levellerden oyun çok sıkıyor normal bir mobu kesmek için 40-45 saniye uğraşıyorsunuz(: oyunu çok yavaş ve akıcılık yok

 8. Fet0 dedi ki:

  yorumlar için tşk ederim iyiki indrmemısım 😀

 9. arda dedi ki:

  yazık oyun kaldırılmış çok severdim bi ara giremedim ve bum!! gözümden kayboldu 🙁