Rusty Hearts

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Rusty Hearts
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Rusty Hearts

Rusty Hearts İnceleme

Rusty Hearts anime temasına bağlı kalan, hızlı ve göz alıcı bir aksiyon MMORPG oyunu. Hack’n Slash tarzı ilerleyişe sahip oyun modları, farklı zorluk seviyelerinde diğer oyuncularla tamamlayabileceğiniz dungeon’lar ve PvP arena savaşları ile Rusty Hearts, artık klasikleşmiş dört karakterden birini seçip aksiyonun orta yerine dalacağınız türde bir deneyim sunuyor.

Oyundaki dört karakter: Frantz, Tude, Angela ve Natasha. Her birinin kendine özgü saldırıları, iki çeşit silahı ve giyebilecekleri zırh çeşitleri var (Cloth, Leather, Chain veya Plate). Kılıç ve baltalarda usta olan Frantz ve eldiven ve pençelerde usta olan Tude yakın mesafede etkili karakterler. Angela yavaş saldırılara ve güçlü büyülere sahip. Natasha uzak mesafeli silah ustası. Karakterinizi düzenlemek için seçeneğiniz olmasa da, farklı uzmanlıklara yönelebilmeniz için her karakterin birden çok karakter slotu bulunuyor.

Rusty Hearts‘ın aksiyon MMORPG olarak tanımlanmasının nedeni savaşların gerçek zamanlı olarak gerçekleşmesi; yani saldıracağınız anı doğru kestirmeli ve doğru konumda olmalısınız. Hareket etmek için yön tuşlarını kullanırken, savaş sırasında Z (savunma), X (saldırı) ve C (yakalama) tuşlarını kullanıyorsunuz. A’dan H’ye kadar olan karakterlere de skill’lerinizi yerleştirebilirsiniz. Ekstra skill’leriniz içinse F1-F4 aralığını kullanabilirsiniz.

Oyunun çizgisel bir ilerleyişi var. Kasabadaki insanlarla alışveriş yapabilir ve belli NPC’lerden görevler alabilirsiniz. Rusty Hearts‘da dungeon’lar farklı zorluklarda bölümlere ayrılmış, her bölüm için de üç farklı zorluk bulunuyor. Üst zorluk seviyelerinde oynayabilmek için bir önceki zorlukta daha önce bölümü tamamlamış olmanız gerekiyor. Göreve başlarken bir grup oluşturabilirsiniz. Bu başlarda çok önemli olmasa da ilerleyen seviyelerde yardıma ihtiyaç duyacaksınız. Her bölüm tüm yaratıkları öldürdükçe ilerlediğiniz odalardan oluşuyor ve son olarak bir boss ile kapışıyorsunuz.

Dungeon temizliğinden sıkılırsanız (bazı görevlerde yüzlerce yaratık öldürmeniz gerekebilir) vakit geçirmenizi sağlayacak farklı seçenekler de mevcut. Gerekli bileşenleri toplarsanız belli NPC’lerde kendi nesnelerinizi yaratabilirsiniz. Giydiğiniz zırhlar üzerinizde görünmese de görsel amaçlı kıyafetler üretebilir ve normal şartlarda erişemeyeceğiniz bazı ekipmanları crafting sayesinde elde edebilirsiniz.

Özel ekipmanlar satın almanıza yarayacak puanları ise PvP arenasında kazanabilirsiniz. Arenada hem tekli, hem de takım bazlı katılabileceğiniz modlar var. Küçük bir alanda yapacağınız PvP karşılaşmalarında başarılı olmak için skilleri doğru zamanda kullanmaya odaklanmalısınız. Karakterler arasındaki denge tam sağlanamadığı için PvP’nin biraz elden geçirilmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Gotik atmosferi, kusursuz ve eğlenceli savaş sistemi sayesinde Rusty Hearts keyifli vakit geçirebileceğiniz bir oyun olmayı başarıyor. Bu tür pek çok 2D oyunun aksine 3D olması Rusty Hearts‘da savaşlara daha fazla derinlik kazandırıyor. Bunun yanında tekrar eden çizgisel oynanışı bir süre sonra sıkılmanıza neden olabilir. Zaman içinde eklenecek yeni özellikleriyle (pet sistemi gibi) Rusty Hearts daha başarılı olma potansiyeli taşıyor.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Intel Pentium 4 3000 MHz / AMD Athlon 64 3000+
RAM: 2 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600 / ATI Radeon Х1600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo 3000 MHz  / AMD Athlon 64 6400+ ve üstü
RAM: 4 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: GeForce 8800 / ATI Radeon HD 4700 ve üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. Kazım dedi ki:

  iyi bişeye benziyor denemeye değer.

 2. maxmazer dedi ki:

  ben biraz dnedim cok güzel değil ama animeciler icin iyi bi oyun.

 3. Goksel dedi ki:

  oyun gerçekten çok güzel. Karakter özellikleri ve skiller size dmc yi anımsatıyor. Ciddi derecede el becerisi gerektiren bir oyun özellikler pvp ler de ustaların savaşlarını izlemek çok zevkli. Çok iyi olmasamda standartın üstünde olduğum için pvp yapmayı seviyorum :). Oyun koreden çevirildiği için aylık çevirmeler halinda güncelleniyor oyun. Şuan lvl sınırı 40 ama 14 şubatta 45 e çıkıyor. Oyundaki karakter sayısı şuanda 5 ama normalde 7. Oyunu ilk açtığınızda 4 karakter seçebiliyorsunuz. 5. karakter parayla satın alınıyor. Gerçek parayla 10$ civarı olan karakter oyun parasıyla da alınıyor ki öyle çok pahalıda değil. 6. karakter 14 şubattaki paketle geliyor . 7. karakterin ne zaman geleceği belli değil ama dediğim gibi size hitap ediyorsa oyun parasıyla satın alabilirsiniz. Oyunda çok fazla türk yok. Ben bayağıdır oynuyorum. şu an 40 levelim ve yeni paket gelene kadar para kasıyorum :). Bu güne kadar 5-10 türke rastladım. Türk sayısı az olunca haliyle Türk guildide yok denebilir. Zamanında ben kurmuştum ama üye sayısı çok azdı ve olanlarda yavaş yavaş inaktife dönünce kapadım. Hemen her gün onlineım yani başlayacak olanlarınız varsa “xShadowTRx” nickine pm atarak bana ulaşabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olur size oyun hakkında bilgilendirme yapabilirim. Youtube dan oyunu aratıp izleyerek oynanış hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. 😀

 4. Goksel dedi ki:

  Bu arada belirtmeyi unutmuşum. Oyunda gerçek parayla alınabilen her item yada özellik Trade edilebiliyor ve satılabiliyor. Yani cebinden ödeyip sizin sahip olamayacağınız itemlere sahip olabilecek kişiler yok. Eğer ekonomiden anlıyorsanız oyunda para kazanmak çok zor değil ve cebinizden 1 kuruş çıkmadan oyuna sürüyle dolar yatıran kişilerden daha güçlü itemlere sahip olabiliyorsunuz 🙂

 5. koful dedi ki:

  hiç boşuna indirip kendinizi yormayın oyun sürekli resetleniyor bir karakteri 20 lvl yapamadım 3 kere 1 lvl oldu itemler hepsi uçtu gitti hayırdır niye böyle oldu diye soruncada ” oldu bi kere kusura bakmayın elden bir şey gelmez sen üstüne bi soğuk su iç ” in ingilizcesiyle karşı karşıya kalıyorsun

  okumaya üşenen varsa
  sürekli oyun resetleniyor berbat arkadaşım boşuna indirme.

 6. BloodyFangs dedi ki:

  oyun yenilendi 45 lvl e kadar kasiosunuz ve yeni karakterler 2-3 sınıf seçme hakkı var 3 sınıftan biri seçilebilir.(Tude:Gauntles)

 7. BloodyFangs dedi ki:

  joystick ile de oynanabiliyor

 8. muhammed dedi ki:

  deniyelim bakalım (: