Shadow Era

Bu inceleme 8 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Shadow Era
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

Shadow Era

Shadow Era İnceleme

Magic: The Gathering oyununu duyanlarınız mutlaka vardır. Temelde farklı niteliklere sahip kartlarınızı kullanarak düşmanınızla savaşa girdiğiniz Collectible Trading Card Game diye tabir edilen türün öncülerindendir. Shadow Era da benzer mantığa sahip, kuralların biraz tıraşlandığı fakat eğlencenin ve yeni kartlar edinme hırsının eksilmediği ücretsiz bir browser oyunu.

MedusilShadow Era 150’nin üzerinde harika fantastik çizime sahip kartların arasından en az 30’u ile bir deste oluşturup World üzerinde seçtiğiniz bir NPC’ye karşı ya da Challenge modunda gerçek oyunculara karşı mücadele ettiğiniz popüler bir tarayıcı oyunu. Her savaşta kazandığınız tecrübe ve altınlarla yeni kartlar satın alabilir, mevcut kartlarınızı satabilir ve her seviye atladığınızda kazandığınız kristallerle Human ya da Shadow fraksiyonlarına ait yeni desteler veya Booster Pack satın alabilirsiniz.

Shadow Era‘ya başlamak çok kolay. E-posta ve şifrenizle giriş yapmanızın ardından ücretsiz başlangıç Hero‘nuzu seçiyorsunuz. Seçebilecekleriniz arasında ikişer tane Human Warrior, Human Hunter, Human Mage ve Human Priest bulunuyor. Shadow destelerini oyun içinde kristallerle satın alabilirsiniz. Bunun için Merchant‘a gidip her deste ve booster pack için gereken 100 kristali ödemeniz gerekiyor. Her seviye atladığınızda 25 kristal kazanıyorsunuz, dolayısıyla 5. seviyede bir booster pack veya deste satın alabilirsiniz. Sonraları seviye atlamak zorlaştığı için gerçek para ile kristal alabilirsiniz. Ödeme yapmak gözünüzü korkutmasın, çünkü fiyatlar yeterince uygun (Ör: 600 Kristal = 9.20 Lira). Ayrıca savaşlardan kazandığınız altınlarla da tek tek kart satın alabiliyorsunuz.

Savaşta her tur 3 aşamadan oluşuyor:

DRAW: Destenizden (Deck) kart çekiyorsunuz
SACRIFICE: Bir kartınızı kurban ederek kaynak yaratıyorsunuz
ACTION: Ability (yetenek), büyü ve saldırılarınızı gerçekleştiriyorsunuz

Shadow Era Ekran Görüntüsü

Kurban ettiğiniz her kart Resources‘a (kaynaklar) +1 ekliyor. Herhangi bir kartınızın sol üstündeki rakam, o kartı oyuna sokmanız için harcamanız gereken kaynak miktarını ifade ediyor. Bir sonraki turunuzun başlangıcında kaynaklarınız tekrar doluyor. Yani önceki tur 3 kaynak gerektiren bir kartı oyuna soktuysanız (varsayalım) 2/5’e düşen kaynak miktarınız sonraki turun başında yine 5/5 oluyor. ACTION aşamasında varsa doğrudan hasar veren bir büyü kartını kullanabilir, Ally (müttefik) kartlarınızı oyuna sokabilir, zaten oyunda olan Ally‘larınız varsa saldırılarınızı gerçekleştirebilir ve kartların açıklama kısmında yazılı olan Ability‘leri kullanabilirsiniz. Eğer düşmana ait Ally‘a saldırdıysanız kartın sağ altında yazılı olan enerjisini tüketmeniz gerekiyor. Tüketemezseniz saldırdığınız karta karşı bir saldırı alırsınız. Ally‘ın verdiği hasar sol altta kılıç, yay ya da büyü simgelerinin üzerindeki rakamla gösteriliyor (sağ-üst resimdeki Erika Shadowhunter‘ı oyuna sokmak için gereken kaynak: 5, saldırı gücü: 4 ve enerji: 3). Tüm hamlelerinizi yaptıktan sonra End Turn butonuna tıklayarak turunuzu sonlandırabilirsiniz.

Shadow Era Ekran Görüntüsü 2

Her ne kadar güçlü kartlara sahip olmak ve şans unsuru ön planda gibi görünse de, Shadow Era‘yı bir süre oynadıktan sonra farkedeceksiniz ki ileriyi görerek kurduğunuz strateji, kartlarınızı doğru zamanda kullanmanız savaşta asıl belirleyici unsurlar oluyor. Destenizi tamamen güçlü kartlarla donatırsanız kaybetme olasılığınız artar. Önemli olan dengeli bir deste oluşturmak ve savaş sırasında rakibinizin sizin stratejinizi anlamamasını sağlamak.

Shadow Era İngilizce olsa da kısa sürede kartların özelliklerini ve oyun mekaniğini kavrayıp güçlü destelerle gerçek oyunculara karşı savaşabileceğiniz bir tarayıcı oyunu. Daha iyi kartlara sahip olma hırsının yarattığı bağımlılığın yanında Android / iPhone telefonlarınıza indirip internet üzerinden savaşlara katılabiliyor olmanız Shadow Era‘yı alternatifsiz kılıyor. Denemek 10 dakikanızı alır; en azından bir şans tanıyın derim.

Shadow Era Resmi Sitesi: www.shadowera.com

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar