Spirit Tales

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Spirit Tales
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Spirit Tales İnceleme

Spirit Tales İnceleme

Yayıncılığını KoramGame’in üstlendiği Spirit Tales, chibi anime tarzı karakterleri ile dikkat çeken ve “en şirin fantezi oyunu” iddiasıyla yola çıkan bir MMORPG. Uzak Doğu’da Glory Destiny Online ismiyle bilinen Spirit Tales her biri bir hayvan formuna bürünebilen üç ırk ve altı farklı sınıf içeriyor. Genel anlamda alışıldık bir MMORPG olan oyunda quest’leri tamamlayarak ilerliyor ve oyun evrenini keşfe çıkıyoruz.

Oyunun login ekranını geçtiğiniz anda etkileyici bir oyunla karşı karşıya olduğunuzu fark edeceksiniz. Hoş grafikler, renklerin yumuşak geçişi ve oyunun genel sanatsal tarzı ilk gördüğünüz anda kaliteli bir oyunu tecrübe edeceğiniz hissini yaratıyor. Aynı zamanda her biri bir hayvan türünü temsil eden üç ırk için seçilebilir altı sınıf bulunuyor. Bu tarzda bir MMORPG’den bekleyeceğinizin aksine Spirit Tales‘de fazlasıyla karakter düzenleme seçeneğine sahipsiniz. Yaratık dönüşümleri karakterinize bazı avantajlar sağladığı gibi ekstra ödüller kazanmanızı da sağlayabiliyor. Ayrıca oyundaki gülme, ağlama tarzı karakter ifadelerini de denemelisiniz; hepsi çok şirin görünüyor.

Karakterinizi yaratmanızın ardından hikayeyi kısaca anlatan bir sinematik izliyorsunuz ve kendinizi doğrudan aksiyonun içinde buluyorsunuz. Spirit Tales‘in görsel cazibesinin etkisinden kurtulmanızın ardından oyunun piyasadaki çoğu MMORPG’den önemli bir farkı olmayan diğer yüzü ile karşılaşacaksınız. Yanlış anlaşılmasın, Spirit Tales temiz bir halde yayımlanmış bir oyun.. fakat yenilik ve serbestlik bekleyenleri tatmin etmesini beklemiyorum. Oyunun tutorial bölümü çok detaylı olmasa da türe yeni değilseniz alışmakta zorluk yaşamayacaksınız. Diğer ırklarla aynı kasabada başladığınız oyunda NPC’lerden görev alacak, yaratıkları öldürecek, yine NPC’lere giderek ödülünüzü alacak, seviye atlayacak ve en nihayetinde kendinizi bir sonraki kasabada bulacaksınız. Zorluk seviyesi ise çok başınızı ağrıtmayacak. Karakterinizi geliştirirken skill ağacından faydalanacak olsanız da, skill sayısının tatmin edici olmadığını belirtmekte fayda var. Oyunun sonuna ulaşsanız bile skill barınızın dolmaması muhtemel.

Quest tamamlayarak ilerlemenin monotonluğu item çeşitliliği sayesinde biraz da olsa ortadan kalkıyor. Dev hayvanlara dönüşebiliyor olmanız başlarda heyecanlı olsa da, sağladığı bonuslara rağmen bir süre sonra sıradan hale geliyor. PvP seven bir oyuncu iseniz Spirit Tales‘in sınırlı PvP seçenekleri sizi tatmin etmeyecektir. Yine de oyunun pet ve family sistemlerini ilginç bulabilirsiniz. Oyundaki neredeyse tüm yaratıklara pet olarak sahip olabiliyorsunuz ve bu pet’ler evrimleşebiliyor. Pet’iniz sizin için savaştıkça seviye atlıyor ve yeni yetenekler kazanıyor. Ayrıca cash shop’tan kozmetik kıyafetler de edinebiliyorsunuz; gerçi bunları oyun içinde de edinebilirsiniz fakat bulmak pek kolay değil.

Sonuç olarak Spirit Tales ayakları yere basan bir yapım, fakat yenilik içermiyor olması ve karakter gelişiminin daha detaylı olmaması oyuncuları üzebilir. Ama zaten oyun derin bir MMORPG olma iddiasında gibi de görünmüyor. Spirit Tales‘in iddiası “en şirin fantezi oyunu” olduğu yönünde ve bu konuda yapımcıya hak vermeden edemeyeceğim.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows Vista/XP
İşlemci: Intel Pentium 4 3000 MHz / AMD Athlon 64 3000+
RAM: 1GB
HDD: 3GB
Ekran Kartı: GeForce 6200 / ATI Radeon Х1050

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7/XP/Vista/
İşlemci: Intel Core 2 Duo 3000 MHz / Intel Core Quad 2400 MHz / AMD Athlon 64 6400+ veya üstü
RAM: 2GB ve üstü
HDD: 3GB ve üstü
Ekran Kartı: GeForce 6600/ ATI Radeon X 1300 veya üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar