Star Wars: The Old Republic

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
horseman
Star Wars: The Old Republic
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Star Wars The Old Republic

Star Wars: The Old Republic İnceleme

Oyun aleminde en iyi firmanın Blizzard olduğunu çoğu kişi kabullenebilir fakat Star Wars: The Old Republic ile Bioware firması da gücünü ve kalitesini gösterecektir. 3 yıl önce yapımına başlanan oyun 20 aralık 2011 tarihinde Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularıyla hizmete girdi. Oyunun ücretli olduğunu da (artık free to play) unutmayın.

Oyun herhangi bir Star Wars MMO’su değil. Old Republic serisi üzerine kurgulanmış bir oyun. Her ne kadar WoW kadar etkili grafik skill olmasa da Star Wars hayranlarını etkileyecek bir kapasitede. Oyunun yapım bedelinin tahmini olarak 150 milyon dolar civarı olması bile bu oyunun ne kadar ciddi ve emin adımlarla ilerlediğini kanıtlar nitelikte. Eğer ki bu miktar resmiyete kavuşursa Star Wars: The Old Republic‘in en büyük bütçeli oyun olması kaçınılmaz.

Oyuna Galaktik Cumhuriyet yada Sith İmparatorluğu üyesi olarak giriş yapıyosunuz. Görev tamamlayarak, keşif yaparak ve düşmanları yenerek oyunda ilerleyebiliyorsunuz. Yeni beceriler eğitmenler tarafından veriliyor. Bazı görevlerde ise takım ruhunu yakalamanız gerekiyor. Günlük görevler ile gelişiminizi daha da hızlandırma imkanına sahipsiniz. Oyunda toplamda 8 sınıf bulunuyor ve bu her sınıfın ayrı bir geçmişi var. Gerekli seviyeye ulaştığınızda da 2 gelişmiş sınıf arasından seçim yaparak daha da güçlenmeniz mümkün. Her karakter sınıfının operasyon üssü olarak hizmet veren gemileri var. Ayrıca Bounty Hunters adı verilen devriye gemileri de mevcut. Gemilerin gelişimi ile savaşlarda extra güç özellikleriyle daha iyi işler çıkarmak mümkün. Oyun karmaşık bir ekran görüntüsüne sahip değil gerçekçi şekilde yapılandırılmış karakterler, binalar, canavarlar bambaşka bir deneyim sağlıyor. Geniş görüş açılı kamera ise oyuncuyu kendine çekiyor.

Star Wars: The Old Republic, sinematik ara videoları ve tümü profesyonel kişiler tarafından seslendirilmiş diyalogları ile Bioware farkını kanıtlayan bir yapım. MMORPG türüne çok fazla yenilik getirmese de, şimdiye kadar yayınlanan bilim kurgu temalı MMORPG’ler içerisinde en iyisi olduğuna şüphe yok.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP SP3 veya üstü
İşlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ / Intel C2D 2.0GHz veya üstü
RAM: 2 GB veya üstü
HDD: 15 GB
Ekran Kartı: ATI X1800 / nVidia 7800 veya üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. ümit dedi ki:

  bnce beş para etme4z fragmanını izledim yanı oyun istiyorsanız dragonayı oynayın kesinlikle tavsiye ederim

 2. HT_23 dedi ki:

  Ewt oyun paralı beta sürecinde ücretsiz deneme hakkı veriyor..

 3. Aykut Keser dedi ki:

  Oyun artık f2p Türk oyuncu sayısı az olsa the olgun ve bizimle bu eğlenceye katılacak kişileri bekliyoruz.

  Başvuru: http://turkishunion.enjin.com/