Valve Açıklama Yaptı!

Bu yazı 1 sene önce eklendi.
Blood

Steam’ın geçtiğimiz günlerde hizmet vermesini engelleyecek kadar büyük bir siber saldırının olmasının ardından, Valve cephesinden gelen açıklamayla, bilgilendirme yapıldı.

_1372546268

Dünyanın belki de en iyisi olan Steam, oyun ve oyuncu kitlesini birleştiren bir platformdur. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz günlerde Steam’a belli bir süre erişilemedi. Bunun sebebi ise, yapılan büyük bir siber saldırıydı. 25 Aralık gecesi yapılan, yani Noel adı verilen gecede yapılan bu saldırı, Steam’ı uzunca bir süre, kullanıcıların erişememesi ve kullanılamaz halde kalmasına neden oldu. Valve ise, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bu saldırıyla ilgili cevap bekleyen takipçilerine ve oyuncularına, gecikmeden bir açıklama yaptı.

Firmanın açıklamalarına göre, esas problemin Steam Dükkan trafiğinin normal’in 200 katı fazlasına maruz kalmasıyla gerçekleşmişti. Yöneticilerin söylediğine göre önlemler alınmış olsa dahi, saldırıda bir ikinci aşama vardı ve beklenen gibi ilerlemedi. İkinci aşamasında Valve’nin de büyük sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

valve-j4zm_xf1u.640

Belirlenen sorunun, 11:50 ile 14:20 saatleri arasında gerçekleştiğinin de altını çizen Valve şirketi, hiçbir kullanıcının ne hesabının, ne de kart şifrelerinin çalınmadığını savunduklarını bildirdiler. Ancak sağlam bilgi sunan kaynaklara göre, yaklaşık 34.000 hesap tehlike altında!

Benzer Yazılar

Counter-Strike 1.6 Tekrar Geliyor

4 ay önce
Blood

Zamanın en iyi oyunları arasında olan ve halen daha olsa oynarız diyen bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike 1.6 CS:GO üzerinden geliyor. Geçtiğimiz günlerde bir mod yayıncısı tarafından ilk fra...

Halo Wars 2 İçin Yeni Video

4 ay önce
Blood

Microsoft şirketinin ürünü olan Halo Wars 2 için, yeni bir fragman yayımlandı. Microsoft’un oyun dünyasına kazandırdığı en önemli oyun serilerinden olan Halo Wars 2, RTS tarzında karşılaşacağımız nadir ...

Yazıyla İlgili Yorumlar