War Inc.

Bu inceleme 6 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
War Inc.
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

War Inc.

War Inc. İnceleme

Piyasada Tribes: Ascend, Alliance of Valiant Arms gibi başarılı yapımların bulunduğu bir dönemde yeni bir MMOFPS’nin kendine yer edinebilmesi için türe gerçekten yeni bir şeyler katıyor olması ve oyuncuyu kendine bağlayabilmesi gerekiyor. İyi bir MMOFPS, ödül ve teşvik sistemini, oynanabilirlikteki dengeleri bozmadan uygulayabilmelidir; son sözü oyuncunun satın aldığı eşyalar ve sahip olduğu skill’ler değil, yeteneği söylemelidir. War Inc. Battle Zone bu dengeyi korumayı başaran bir oyun; bakalım diğer özellikleri ile de oyuncuyu tatmin edebiliyor mu?

İster Steam üzerinden, ister oyunun websitesinden indirin, War Inc.‘in kurulumu hızlı ve kolay gerçekleşiyor. Oyuna başlar başlamaz karakteriniz savaşa hazır oluyor; karakter yaratma ve düzenleme seçeneği es geçilmiş. Ayrıca birden fazla karakter oluşturma seçeneği de bulunmuyor. Tutorial esnasında başlangıç ekipmanınızı seçiyorsunuz. Bu ekipman kalıcı ve yeterli silah / zırh çeşitliliği sağlıyor. Bu bölümde ayrıca ilk skill puanınızı ve ability’nizi belirleyebilirsiniz. Sonrasında kendinizi lobide katılacak karşılaşma ararken buluyorsunuz.

Her seviye (rank) atladığınızda kazandığınız skill puanlarını My Merc bölümündeki skill ağacında kullanabilirsiniz. Burada birden çok alanda uzmanlaşma şansına sahipsiniz; silah hasarını, çevre farkındalığını, nefes tutma becerinizi, zırhınızı ve health seviyenizi geliştirebilirsiniz. Seviye atladığınızda ayrıca oyun içi para ve geçici silah, zırh gibi ekipmanlar kazanıyorsunuz.

Silahınızı kuşanıp savaşa hazır hale geldiğinizde Play Game‘e tıklayarak lobiye geçebilirsiniz. Quick Match seçeneği ile rastgele bir oyun modunda savaşa doğrudan katılabilirsiniz. War Inc.‘de şu an için 4 oyun modu mevcut: Conquest, Deathmatch, Sabotage ve Siege. Tüm oyun modları takım tabanlı ve en az 8 kişi katılacak şekilde tasarlanmış. Conquest’te kontrol noktalarını ele geçirip savunmanız gerekiyor. Deathmatch’de iki takım serbest olarak savaşıyor. Sabotage’da karşı tarafın bölgesine bomba kurmaya çalışırken, kendi bölgenize bomba kurulmasına engel olmaya çalışıyorsunuz. Siege’de ise bir bölgeyi korumaya ya da ele geçirmeye çalışan tarafta yer alıyorsunuz. War Inc.‘de özgün oyun modları olmasa da harita tasarımları ve oynanabilirlik günü kurtarıyor.

War Inc. genel bir ifade ile iyi grafikleri olan alışıldık bir MMOFPS oyunu. Maalesef iyi grafikler yüksek sistem gereksinimlerini de beraberinde getiriyor. Ortalama bir PC ile grafik ayarlarını biraz kısarak oyunu oynayabilirsiniz. Özgün oyun modlarının eksikliği, silah upgrade’lerinin olmaması, en kötüsü de chat fonksiyonunun olmaması oyunun kalitesini düşürüyor. Her haritanın ayırt edici özellikleri olması ve taktik geliştirmeye uygun şekilde tasarlanmış olmaları War Inc.‘i ayakta tutmayı başarıyor. Sıkı bir FPS oyuncusu iseniz denemenizde fayda var. MMOFPS’lere ilginiz yoksa War Inc. başlamak için iyi bir tercih olmayabilir.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP SP3 veya üstü
İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8GHz veya eşdeğer AMD
RAM: 2GB
HDD: 2GB
Ekran Kartı: Pixel Shader 2.0, nVidia 9600 veya eşdeğer Radeon, 512MB ekran kartı hafızası

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP SP3 veya üstü
İşlemci: Intel Core 2 Duo 3.0GHz veya eşdeğer AMD
RAM: 4GB
HDD: 2GB
Ekran Kartı: Pixel Shader 2.0, nVidia 570 veya eşdeğer Radeon, 1GB ekran kartı hafızası
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. ali dedi ki:

  Bu 2 puanınızdaki dengesizlik dikkatimi çekti.Daha dikkatli olun.War İnc yapılırken yapımcılar akıllarındaki oyunu tam anlamıyla aktaramamışlar fakat büyük haritalar , farklı oyun modları 7.5 alması için yeterli.Army Rage gibi 5 dakika oynayıp sildiğim oyunda nasıl 8 puan alıyor şaşırdım.
  War İnc Editör Puanı 6.5 , Ziyaretçi Puanı 7.9
  Army Rage Editör Puanı 8.0 , Ziyaretçi Puanı 6.0

 2. baturhan dedi ki:

  admin bu oyun da karakterini dışardan mı göröüyosun yoksa silahımı görüyon sadece?

 3. ahmet dedi ki:

  Arkadşlar bir sorum olucaktı benim pc min özellikleri ıntel pentium e2200 , 2 gb ram, readon x1550 1gb ekran kartı. oyunu sorunnsuz oynarmıyım acaba?

 4. TurkishStar dedi ki:

  Bu oyunun avrupa serverlarında 50 kişilik bir Türk topluluğu mevcut sağlam ve eğlenceli bir oyun…Türk Birliğine Bekleriz sizleri

  TurkishStar

  Enginer

 5. sami dedi ki:

  Arkadaşlar tavsiye ederim çok güzel oyun

 6. ömer dedi ki:

  abi oyun 10 numara be