Yüzüklerin Efendisi ve Assassin’s Creed Bir Araya Gelirse

Bu yazı 3 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Hobbit serisinin ikincisinin gösterime girmesi ve sonu gelmeyen video oyunları ile Orta Dünya’da sular bir türlü durulmuyor. Monolith tarafından geliştirilen Middle-Earth: Shadow of Mordor ilginç bazı yenilikler içerse de, başarılı mı olacak, yoksa önceki oyunlar gibi ortalama bir çizgi de mi kalacak, zaman içinde göreceğiz.

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi arasındaki dönemi konu alan Middle-Earth: Shadow of Mordor‘da oyuncular Talion isimli, tayf benzeri güçlere sahip bir kolcunun rolünü üstlenecekler. Open world bir yapıya sahip olan ve videoları izleyen herkesin farkedeceği gibi Assassin’s Creed ile de benzer pek çok yanı olan oyun, bir süre önce Assassin’s Creed 2’nin karakter animasyonlarından sorumlu olan Charles Randall tarafından da “şüpheli derecede benzer animasyonlar” kullanıldığı gerekçesiyle eleştirilmişti.

Bunları bir kenara bırakacak olursak; görsel yönü ve oynanabilirliği ile etkileyici bir deneyim sunacağa benzeyen Middle-Earth: Shadow of Mordor‘un en dikkat çekici yanı Nemesis Sistemi. Bu sistem sayesinde oyundaki tüm orklar birbirinden yalnızca görsel olarak değil, becerileri ile de farklı olacak. Oyundaki seçimleriniz ve karakterlerle etkileşiminizin ork toplumu ve dünya üzerinde etkileri olacak. Yani oyunu oynarken yüzleştiğiniz düşmanı, davranışlarını yalnızca siz tecrübe etmiş olacaksınız ve herkesin tecrübesi farklı olacak. Oyun tüm karşılaşmaların kaydını tutuyor ve düşmanlarınız sizi hatırlıyor, hatta seviye atlıyorlar.

Middle-Earth: Shadow of Mordor‘un 2014’te PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için yayınlanması planlanıyor.

Middle-Earth: Shadow of Mordor Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Playerunknown’s Battlegrounds: Hayatta Kalma Savaşı resmen başladı!

2 ay önce
Zayt

Nfinity Games’in Türkiye, Ortadoğu, Kıbrıs ve Azerbaycan’da servisini üstlendiği bilgisayar oyunu “Playerunknown’s Battlegrounds”, 26 Mart Pazar günü İstanbul – Fulya’da bulunan Yapı Endüstri Merkezinde görkeml...

Counter-Strike 1.6 Tekrar Geliyor

6 ay önce
Blood

Zamanın en iyi oyunları arasında olan ve halen daha olsa oynarız diyen bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike 1.6 CS:GO üzerinden geliyor. Geçtiğimiz günlerde bir mod yayıncısı tarafından ilk fra...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. emre dedi ki:

    Öyle olsaydı gerçekten güzel olurdu teşekkürler 🙂 (OYSSD)

  2. Onur dedi ki:

    Ben boyle bişey gormedım 😀