2010’un en iyi 10 oyunu

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.
admin

Red Dead Redemption

1. Red Dead Redemption

Şimdiye kadar yapılmış Vahşi Batı temalı en iyi oyun olan Red Dead Redemption bu yılın en iyi oyunu olarak seçtik. Müziklerinden silahların tasarımına, soluk kesen sahnelerden seslendirmeye kadar her alanda tam puan alan Red Dead Redemption bu yıl hem PlayStation 3 hem de Xbox 360 oyuncularının kalbini fethetmeyi başardı…

God of War 3

2. God of War III

PlayStation 3’te şimdiye kadar yapılmış en iyi grafiklere sahip oyun olan God of War serisinin üçüncü oyunu bu yılın başlarında piyasa girmesiyle beraber ortalığı kasıp kavurdu. (Oyunun sadece videolarını izleyebildim, adeta bittim bence de bu oyun PS ye çıkmış en iyi olabilecek nitelikte…)

Super Mario Galaxy 2

3. Super Mario Galaxy 2

Sadece Nintendo Wii için çıkan Super Mario Galaxy 2’yi görünce Mario serisinin ne kadar gelişmiş bir oyuna dönüştüğünü anlıyorsunuz. Bu yıl yakaladığı başarı sayesinde Super Mario Galaxy 2 “2010’un en iyi 10 oyunları” listesine 3 numaradan giriyor.

Mass Effect 2

4. Mass Effect 2

En geniş kitlelere ulaşmayı başarmış rol yapma oyunu (RPG) diyebileceğimiz Mass Efect 2 yakaladığı başarı ile bu yıl kendisinden çok söz ettirdi. Oyunun PS3 versiyonu da önümüzdeki sene çıkacak.

Call of Duty Black Ops

5. Call of Duty: Black Ops

Bu yılın belki de en çok tartışılan oyunu olan Call of Duty: Black Ops, özellikle PS3 versiyonunun beğenilmemesine ve genel olarak çok eleştiri almasına rağmen yakaladığı inanılmaz satış başarısı ile rakiplerini kıskandırdı.

Halo Reach

6. Halo: Reach

Xbox 360 platformunun en önemli oyunlarından Halo: Reach’e ilk 10’da yer vermesek olmazdı…

Heavy Rain

7. Heavy Rain

Şahsına münhasır kontrol sistemleri sayesinde bir oyundan çok etkileşime girebildiğiniz bir aksiyon filmi havasına sahip olan Heavy Rain, listemizde yedi numaranın sahibi oldu.

Starcraft 2

8. Starcraft II

Tam 12 yıl süren bir bekleyişin ardından gelen Starcraft II, listemize sekizinci sıradan girdi.

Limbo

9. Limbo

XBox Live üzerinden oynanabilen bu Arcade türü basit oyun binlerce kişiyi kendisine bağlamayı başardı.

Enslaved Odyssey

10. Enslaved: Odyssey to the West

Etkileyici sahneleri ve özgün konusuyla listemize 10 numaradan girmeyi başaran Enslaved: Odyssey to the West hem Xbox 360 hem de PlayStation 3 platformu için geliştirildi.

Kaynak:cnetturkiye.com

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar