2015 Yılının En İyilerini Amazon Seçti.

Dünyanın belki de en büyük e-ticaret platformu olan Amazon, 2015 yılında olan en iyi oyunların seçimini yaptı. İşte Amazon’a göre, 2015’in en iyi oyunları!

E-ticaret sitesi denildiği zaman ilk akla gelen ve dünyanın en eski e-ticaret sitesi olan Amazon, 2015 yılının en iyi oyunlarının seçimini tamamladı. 1994 yılında yayına giren ve yalnızca kitap satışıyla piyasaya adım atan Amazon, geçen yıllarda kendini oldukça hızlı bir biçimde geliştirdikten sonra, günümüzde neredeyse tüm elektronik eşya, mobilya gibi satışlarda bulunuyor.

original

Amazon’un bu listeyi hazırlarken neyi baz aldığını bilmiyoruz. Ancak bizim tahminlerimizce, sitede en fazla satış yapılan ve kullanıcıların en fazla tercih ettiği oyunlar baz alınarak böyle bir liste oluşturuldu. Amazon.com, bundan öncede değişik sektörlerde en iyiler listelerini yayınlamıştı. 2015 yılının en iyi oyunlar listesine baktığımız zaman, ilk sırayı Wii U konsolunda en popüler oyun olan Super Mario Maker’i görüyoruz.

1447602933_fallout-4-steam

Hemen arkasından ise, 2015 yılında oldukça fazla meraklandırdıktan sonra sunulan Fallout 4 karşılıyor. RPG oyunlara baktığımız zaman, oldukça önemli bir yer kaplayan Fallout serisinin son oyunu olan Fallout 4, yine oyuncuları etkilemeyi başarmıştı.

Listenin üçüncü sırasında ise, The Games Awards ve Global Gaming Awards gibi dünyada yer alan en prestijli sahnelerinde boy gösteren The Witcher 3: Wild Hunt oyunu yer aldı.

The-Witcher-3-Wild-Hunt-–-the-next-gen-RPG-confirmed-for-PlayStation-4

Listenin diğer oyunlarına ise, Amazon’dan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir