4Story

Bu inceleme 13 yıl önce eklendi.
admin
4Story
 • Grafik
  7.5
 • Ses
  6.3
 • Hikaye
  7.5
 • Oynanabilirlik
  7.2
 • Genel Puan
  7.3

İnceleme

4Story, Iveria dünyasında geçmekte. Dünya farklı bölgelere bölünmüş durumda ve üç ülke günlük bölge savaşında bu bölgeler için savaşıyor. Metin2 dende aşina olduğumuz bir yapısı var aslında. Ayrıca 4Story, PvP sistemi için Battle Grounds ve Battle of the Worlds dahil olmak üzere, her ikisi de 50 ile 100 kişi arasındaki büyük ölçekli savaşlar olan birkaç başka çıkış noktası da sunuyor. Özetle eski oyunlardan aldığınız o PVP hazzını bu oyunda alabilirsiniz.

Başlarda her oyunda olduğu gibi tutorial görevleri ile başlar ve seviyenizi arttırmak için görevlerle devam edersiniz. Hatta oyunda görevlere otomatik yönlendiren bir sistemi de var ve oldukça işimizi kolaylaştıran bir sistem buda. Sıkıcı bazı kısımları atlarsak karakterimizi geliştirmek keyifli diyebiliriz. Oyunda başta bir çok skill bulunmakta ve buildimizi bu doğrultuda bizim istediğimiz şekilde ayarlamamıza olanak sağlıyor. Yeteneklerimi açmadan önce hatta birçok buildi denememize de imkan veren bir sistemi var. 

Oyunda 9-10 seviyeleri arasında kendi krallıklarını seçmesi için izin veriliyor. Asıl olaydan buradan sonra başlıyor zaten. Seçtiğiniz krallık bölgelerinizi ve görevlerinizi dahi değiştirmekte.Bu seçimi yaparken dikkat etmekte fayda var çünkü bundan sonra açtığınız karakterler dahil otomatik olarak buradan 9-10 seviyelerde başlayacaktır. Belli bi seviyeden sonra iptal etme ve değiştirme şansı verilse de başlarda sizi zor durumlara sokabilmekte bu durum.

Oynanış başlarda garip ve eski gelebilir. Oyunun zaten eski olduğunu söylememde bir sakınca yok sanıyorum. Fakat o eski nostaljik MMORPG hissini alacağınızdan eminim. Keyifli ve güzel savaşlar verebileceğiniz bir oynanış mekanizması var.

Türk oyuncularının en merak ettiği nokta yine PVP ye gelecek olursak; PvP için birçok ilginç seçenek sunuyor. Düzenli 1v1 düellolara ek olarak Hava Savaşları, Bölge Savaşları, Ejderha İstilası, Savaş Alanı ve Dünyalar Savaşı da var. Az önce biraz bahsettim aslında, bölge savaşlarının yanı sıra arena tabanlı pvp lerde bulunmakta. Oynanış mekanikleri ile birleşince yine dediğim gibi o eski nostaljik PVP deneyimini alabileceğiniz bir oyun

İlerleyiş ve içerikler genelde bildiğimiz standart MMORPG oyunlarındakine benzer yine. Seviye kas, Lifeskill yap, Dungeon ve mekanları keşfet, eventlara katıl, PVP ler yap. Yine bolca farm da destekleyen ve isteyen bir oyun olduğunu söylememe gerek yok sanıyorum. Zira eski MMORPG oyunlarının tamamı bu şekilde çalışmakta. Ancak keyifli bir deneyim olduğunu söylemem gerek yine. WoW ve benzeri bir çok oyundan baz aldığı güzel event ve etkinliklerin olduğunuda söylemeliyiz. Binek ve uçma mekaniklerini de es geçemeyiz. Bu konuda da bolca seçenek sunmakta bize.

Yine herkesin merak ettiği P2w konusuna gelecek olursak, bu oyunda da ne yazık ki P2w öğeleri bulunmakta. Eskiye nazaran “Ortalama” diyebileceğimiz nitelikde olsada P2w olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabiki. Ancak ağırlıklı kostümizasyon ağırlıklı şeyler olduğunu söylemem gerek.

Oyunun en büyük eksisi ise yine kendini tekrarlaması. MMORPG oyunlarının ne yazık ki olmazsa olmazı bu. Farm yapmak, kasmak, geliştirmek için aynı şeyleri dönmek zorundayız. Diğer oyunlar gibi çok büyük güncellemelerde almıyor ne yazık ki artık oyun. Bu yüzden nostaljik hislerle oynayabileceğiniz ancak çok da beklentiye girmemeniz gereken bir oyun olduğunu söylemem gerek.

Oyun içi Görseller

—————————————– Oyun Sitesinden Alınmış Görseller—————————————–

————————————— MMOTR Ekibinin Oyun İçi Görselleri—————————————

 

Video

 

Sistem Gereksinimleri

Minimum Gereksinimler :
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Pentium4 1.6GHz
RAM: 1024 MB RAM (1 GB)
HDD: 2GB veya daha fazlası
Ekran Kartı: GeForce FX5700 128Mb

Tavsiye Edilen :
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8.1 / 10
İşlemci: Pentium 4 veya Athlon XP 2.0 GHz
RAM: 4096 MB  (4GB)
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600 veya ATI Radeon X1550

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. görkem dedi ki:

  oyunu oynamak istiyorum

 2. kaan dedi ki:

  oyun süper ben 90lwlım . herkese tavsiye ederim ama çok kalabalık yerde durmayın bence ozaman çok donuyo oyun

 3. emre dedi ki:

  OYNANMAZ

 4. asmin1369 dedi ki:

  kaan 90 lwl sin bari ardirdemisin hesedemisin bnce ardire git tawsiyye ederim ben oyunu bitirdim gmydim ben

 5. BacK dedi ki:

  Emre denedin mi 4storyi de bole oynanmaz diyosun bi oyna kararını ondan sonra ver!! buradaki tüm fantastik oyunları inceledim bence cogu oyunu gecebilecek kapasiteye sahip tabi grafik olarak daha iyisi var mı felan derseniz tabiki var ama dediğim gibi cogu oyunu geride bırakabilecek bir oyun 😀 denemenizi tavsiye ederim ben sahsen oynuyorum

 6. kara dedi ki:

  kaan 90 lv misin bende oynuyom bana burda car versene 😀

 7. Neeskens dedi ki:

  admin bu oyun w7 de olur mu

 8. Royden dedi ki:

  Oyun gzl bi ara büyük lwl car vardı ban yedi küfür sebebiyle(Küfürü hilecilere etmiştim)suan bildim kadarıyla son lwl 140 olmus oyunda herkes suan pro o yüzden arkadaslar oynıcaksanız herkes sizden baya bi önde olucak…..