Activision’a Dava Yolu Görünüyor!

Bu yazı 5 sene önce eklendi.
admin

Oyun piyasasının en önemli isimleri arasında olan Activision, Angola’nın tam bağımsızlığını sağlayan ulusal lideri, oyunlarında kötü gösterdiği için mahkemeye verildi.

angolan-rebel-leader-family-sues-activision-because-of-call-of-duty-black-ops-2-storyline

1 Ekim 1979 yılında ilk kuruluşunun ardından, mükemmel oyunları bünyesine katarak en tanınan ve en fazla tercih edilen oyun şirketleri arasında olan Activison, oldukça zor zamanlar geçireceği bir dava ile karşı karşıya kaldı. Doom, Quake, Call of Duty gibi başyapıtların sahibi olmasıyla tanınan ve en ünlü şirketlerin başında gelen Activion, Jonas Savimbi’nin 3 çocuğu dava açarak, kötü rol vermesinden dolayı tazminat talep etti.

Şirketin Call Of Duty Black Ops 2 oyununda kullanmış olduğu yüzlerden birisinin de Savimbi olduğu ve bu rolünü kötü şeklinde tasvir etmesinden dolayı, 1 milyon Euro talep ettiler. Şirket ise, yaptığı açıklamayla birlikte, bahsi geçen şahsın kesinlikle kötü değil, aksine iyi birisi olarak oyunda tanıtıldığını savunuyor. Ayrıca oyunun karakterlerinin gerçeği yansıttığını ve farklı olarak herhangi bir durumun yansıtılmadığının da arkasında duruyorlar.

592807-call-of-duty-black-ops-ii-windows-screenshot-savimbi

Daha önceleri de, benzeri durumlarla karşı karşıya kalan firmanın, bu davanın sonucunda neler yaşayacağı ise, merak konusu.

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar