Activision’a Dava Yolu Görünüyor!

Oyun piyasasının en önemli isimleri arasında olan Activision, Angola’nın tam bağımsızlığını sağlayan ulusal lideri, oyunlarında kötü gösterdiği için mahkemeye verildi.

angolan-rebel-leader-family-sues-activision-because-of-call-of-duty-black-ops-2-storyline

1 Ekim 1979 yılında ilk kuruluşunun ardından, mükemmel oyunları bünyesine katarak en tanınan ve en fazla tercih edilen oyun şirketleri arasında olan Activison, oldukça zor zamanlar geçireceği bir dava ile karşı karşıya kaldı. Doom, Quake, Call of Duty gibi başyapıtların sahibi olmasıyla tanınan ve en ünlü şirketlerin başında gelen Activion, Jonas Savimbi’nin 3 çocuğu dava açarak, kötü rol vermesinden dolayı tazminat talep etti.

Şirketin Call Of Duty Black Ops 2 oyununda kullanmış olduğu yüzlerden birisinin de Savimbi olduğu ve bu rolünü kötü şeklinde tasvir etmesinden dolayı, 1 milyon Euro talep ettiler. Şirket ise, yaptığı açıklamayla birlikte, bahsi geçen şahsın kesinlikle kötü değil, aksine iyi birisi olarak oyunda tanıtıldığını savunuyor. Ayrıca oyunun karakterlerinin gerçeği yansıttığını ve farklı olarak herhangi bir durumun yansıtılmadığının da arkasında duruyorlar.

592807-call-of-duty-black-ops-ii-windows-screenshot-savimbi

Daha önceleri de, benzeri durumlarla karşı karşıya kalan firmanın, bu davanın sonucunda neler yaşayacağı ise, merak konusu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir