AION F2P: Ev kurma, hava durumu sistemi ve yeni zanaatla ilgili ayrıntılar

Bu yazı 12 yıl önce eklendi.

Aion Free to Play 3.0 Yenilikler

AION Free-to-Play için gelecek 3.0 güncellemesiyle NCsoft® ve Gameforge oyuna kapsamlı bir ev kurma sistemi getiriyor. Yeni mobilya üretim zanaatı sayesinde evler artık bireysel zevklere göre tasarlanabilecek. Gerçek takvime bağlı mevsim değişiklikleri Atreya’da gerçeğe uygun bir hava yaşatacak.

Güzel evim: Ev kurma sistemi
Ev kurma sisteminde, apartman dairesi ve Açık Ev Bölgesi’ndeki müstakil evler arasında tercih yapılabilir. Daireyi seviye 21’den sonra gerekli görevi tamamlayan her oyuncu kurabilir. Bunlara Elian (Elyos) ya da Pernon (Asmodier) üzerinden giriş yapılır ve kira ödenmez. Ancak dairelerin sadece iç dizaynı düzenlenebilir. Her karakter sadece tek bir apartmanda tek bir daireye sahip olabilir.

Müstakil evlerin büyüklüğü ve donanım depolama alanına göre dört çeşidi bulunur: Standart Ev, Villa, Lüks Konut ve Malikane. Tüm ev çeşitleri her sunucu ve fraksiyon için sınırlı sayıdadır. Bunlar belli günlerde müzayedelerde satılır ve oyuncuya oyun içi para birimiyle aylık bir kiraya mal olur. Oyuncular evlerinin sadece içini değil, dış cephesini de istedikleri gibi düzenleyebilir. Yeşili seven kahramanlar çeşitli geliştirmeler ve eşyalar alabilmek için Poti ve Pora ekebilir. Ayrıca satın alınan, üretilen ve canavarlardan düşürülen mobilyalar eve sıcak bir hava verir. Özel bir küre sayesinde diğer oyuncuların evlerine giriş yapılıp gezilebilir.

Bahardan kışa: Hava durumu sistemi
Ev Bölgesi’nde gerçek takvime bağlı mevsimler yaşanır. Ancak burada mevsimlere bağlı olarak değişen tek şey yağış tipi değil. Çok değerli ev dekorasyonu eşyaları ve üretim malzemeleri düşüren çeşitli ve güçlü canavarlar da bu bölgede çoktur.

Planya edilen yerde…
Yeni ev sistemine uygun olarak oyuncular yeni bir zanaat olan – mobilya üretimini– deneyebilir. Böylece evler için yeni dekoratif eşyalar üretilebilir. Deneyimli oyuncular da bu meslekten yararlanmak istiyorsa, onlar da uzmanlık yeteneklerinden vazgeçip bu yeni mesleğe geçiş yapabilir.

AION Free to Play incelemesi için tıklayın.

AION resmi sitesi: www.aionfreetoplay.com

AION Free to Play 3.0 Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. Jum-TR dedi ki:

    Baya sağlam geliyor yani 🙂