AirRivals: Gameforge Ekibi Dünya Şampiyonu Oldu

Bu yazı 12 yıl önce eklendi.

AirRivals

Güney Kore’nin Busan şehrindeki AirRivals Dünya Şampiyonasında Avrupa adına yarışan Cat ekibi finalde Vietnam’a karşı galip geldi ve bu unvanı ikinci kez Gameforge’a taşıdı.

Avrupa adına yarışan Cat ekibi Gameforge İngiliz sunucusu üzerinden Güney Kore’nin Busan şehrindeki AirRivals Dünya Şampiyonasında Şampiyonluk unvanı kazandı. Asya’daki en büyük oyun fuarlarından biri olan G-Star çerçevesinde düzenlenen turnuvada Avrupalı oyuncular sürükleyici bir finalle Vietnam temsilcisini yendi ve 6000 Dolar kazandı.

AirRivals

Online yayınlanan Avrupa Şampiyonasında da Ph0bi4, Lazy ve Gengar oyuncularından oluşan Cat ekibi üstün bir performans göstermişti. Ekip bu sayede Güney Kore’nin Busan şehrindeki Game&Game World Championship 2012’ye dünyanın en iyi oyuncularına karşı yarışmaya davet edildi. Burada Avrupalı ekibi Güney Koreli ev sahibi ekibin yanı sıra Japonya ve Vietnamlı oyuncular bekliyordu. Bu yıl karşılaşma 3’e3 ekip modunda gerçekleşti. Tekli oyuncu modunda düzenlenen son Dünya Şampiyonasında Cat ekibindeki Ph0bi4 Dünya Şampiyonu unvanını almıştı.

İlk yarı finalde Cat ekibi Güney Korelilere göz açtırmadı: 9:1’le rakip ekibi mağlup edip net bir skor ortaya koydu. İkinci yarı final de açık ara farkla sonuçandı. Vietnamlılar Japonlar karşısında 8:0 üstün geldi. Finalde Best-of-Three-Modu oynandığı için Vietnam ve Avrupa temsilcisi karşı karşıya geldi. İlk turu 6:3’le Cat ekibi aldı. İkinci tur 4:4 sonuçlandı ama verilen toplam hasar nedeniyle Vietnamlılara geçti. Sonucu ise üçüncü tur belirledi: Gameforge ekibi 8:5 ile galip geldi ve ikinci kez AirRivals Dünya Şampiyonu olmanın sevincini yaşadı.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar