Assassin’s Creed VR Çıkıyor!

Ubisoft şirketinin en fazla gelir elde ettiği oyun serilerinden olan Assassin’s Creed serisinin, sanal gerçeklik cihazları için çıkartılan özel sürümü sonunda duyuruldu. İşte gelen ilk bilgiler.

acvr.0.0

İlk oyununu 2009 yılında çıkartmasıyla birlikte büyük bir ilgi toplayan ve günümüzde bile en önemli oyunları arasında bulunan Assassin’s Creed için sanal gerçeklik projesi geliştiriliyor. Ubisoft şirketinin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre ise; bu yeni proje bir oyun değil.

Çıkartılan ara oyunları saymazsak, toplamda 9 oyun gibi büyük bir seriye sahip olan Assassin’s Creed, gelecek dönemde yeni içeriklerle sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Ubisoft’un söylediğine göre, Assassin’s Creed VR: Experience bir oyun değil, mükemmel bir deneyim olarak sunulacak. Bu yeni projede, filminin de çekimlerinin yer aldığı Malta, İspanya ve Birleşik Krallık bölgelerinden de yer verilecek. Aynı zaman sene sonunda vizyona girmesi beklenen filmle birlikte projenin de bağlantıya sahip olması bekleniyor. VR ve Fox şirketi olarak varlığını sürdüren Pratical Magic şirketi tarafından gerçekleştirilmekte olan bu projenin, bu sene içerisinde çıkmayacak olan Assassin’s Creed oyununun yerini de doldurması bekleniyor.

Assassins-Creed-Logo.

Son olarak bilindiği gibi, şirketin aldığı radikal kararla beraber, her yıl yeni bir oyun sunulmayacağı anlaşılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir