Assassin’s Creed Yapımcısından Yeni Oyun Geliyor!

Dünyanın en önemli oyunlarından olan Assassin’s Creed serisinin başrolünde yer alan yönetmenden, 1666: Amsterdam isimli oyunun ilk videosu yayınlanarak, insanlara sunuldu. Oyunla ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

1666AmsterdamFeaturedImage

Yeni bir oyunla oyun severlerin heyecanlanmasını sağlayan yaratıcı yönetmen Patrice Desilets, Assassin’s Creed serisinde de büyük rol oynamıştı. Şimdilerde ise; konsollarda boy göstermesi beklenen 1666: Amsterdam oyunuyla mükemmel bir başlangıç yapmayı planlayan Desilets, konusu ve karakteri oldukça ilgi çeken oyuna yoğunlaşmış durumda.

Oyunun ilk görüntüleri yayınlanırken; gazeteci Brandon Sheffield tarafından kayıt edilen oyun videosuna baktığımız zaman, sanatsal açıdan Assassin’s Creed tadını sunduğunu söyleyebiliriz. Oyunda bizim yöneteceğimiz karakterimizin yine pelerini olması ve korkunç canavarlara dönüşerek halüsinasyonlara sebep olması da, farklı bir uygulama olacağa benziyor. Oyunda Şeytan’dan daha kötü olmak vaat edilirken; kara kedi, fare, kara büyü ve karga gibi hayvanların tamamını kontrol etme şansına sahip olacağız.

1666: Amsterdan oyununun geliştiricisi ise; THQ Montreal idi. Ancak PlayStation 3 ve XBox 360 için çıkması beklenen oyunda olumsuz bir gelişme yaşanarak, THQ ‘nin iflasıyla birlikte Ubisoft stüdyoyu satın aldı. Bu nedenle, şimdilik geliştirilmesine ara verildi.

Bu aşamadan sonra oyunun başına geçen Patrice Desilets, oyunu geliştirerek konsollara sunmayı amaçlıyor. Çıkış tarihi belli olmayan oyunda, grafik açısından daha kaliteli bir yapı bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir