Blackshot Türkiye Geliyor…

Bu yazı 12 yıl önce eklendi.
Emre Yolyapan

Blackshot Türkiye

Bugünlerde ardı arkası kesilmeyen Türkçe FPS oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor. Etkili grafikleri, ilgi çekici hikayesi ve gerçekçi savaş atmosferiyle Blackshot, 13 Haziran’da kapalı beta testlerine başlıyor.

Tamamen Türkçe olarak oyunculara sunulacak BlackShot’ın kapalı beta kayıtları 7 haziranda başlayacak.Kapalı betaya katılmaya hak kazanan kişiler oyunun açık betası başladığında oyun içi eşyalarla ödüllendirilecekler.

Blackshot Hikaye

4 Aralık 2033 öğlen saat 11:22 itibariyle, dünya tamamen yok oldu.

Yok oluştan önce ki on yıl içinde, gelişmiş ülkelerin büyük paralar harcayarak, insan klonlama üzerinde yaptığı çalışmalar, insanlığı dünya tarihinin en güçlü ve ölümcül silahını geliştirmeye yöneltti: Klon Askerler.

Güç bakımından kıyaslandığında robotların bile geri kaldığı, bir çeşit akıllı organizma olarak nitelendirilen bu silahlı yeni tür, savaş alanında ön saflarda çarpışan geleneksel asker tipi olarak isimlendirdiğimiz piyadelerin yerini aldı. Böylelikle, dünya üzerinde ki değerli kaynaklar için ülkelerin birbirleriyle yaptığı savaşlar, hem daha ucuza finanse edilebilecek, hem de savaşların etik olup olmama konusunda getirdiği sorular ve tartışmalar tamamen ortadan kalkacaktı.

Bu gelişmelerden sonra, dünya üzerinde ki ülkeler sınırlarını daha da genişletmek için birbirlerine saldırmaya başlamış, daha büyük klon orduları yaratmak için yeni kaynak arayışına girmişlerdi. Hiç umulmadık bir anda çıkan bu dünya savaşı, tüm gezegeni tamamen karışıklığa sürüklemişti. Dünyaya hakim olan bu kaos ortamı yıllarca sürdü.

Ta ki 2033 yılının 4 Aralık günü, saat 11:02’ye kadar.

Milyonlarca klon askeri tarafından kuşatılmış ve yok olmasına belki de dakikalar kalmış, nükleer silahlara sahip bir süper güç, sahip olduğu tüm nükleer cephanesini bir anda ateşledi. Son nükleer füze siloyu terketmeden önce, hedef dahilinde ki diğer nükleer süper güçlerin defans sistemleri otomatik olarak harekete geçti. Milyonlarca nükleer başlıklı füze, ardı ardına hedeflerine kitlenmiş bir şekilde yol alırken, füze savarlar bir bölümünü etkisiz hale getirdi ama hiç bir süper gücün, böyle bir saldırıya karşı koyabilecek uygun bir savunma sistemi yoktu. Hayatta kalmayı başaranların anlattıklarına göre, birçok nükleer füzenin havada birbirleriyle çarpışması üzerine, gökyüzü kırmızıya bürünmüştü…

… Ve 2033 yılının 4 Aralık günü, saatler tam olarak öğlen 11:22’yi gösterirken, geri kalan füzeler hedeflerini vurdu.

Eski hükümetlerin karşılıklı olarak yok olmalarından sonra, bir zamanlar ellerinde tuttukları güç, savaştan sağ çıkmayı başaran bazı şirketler ve askeri gruplar arasında paylaşıldı. Bu grupların bir çoğu, yer altında ki komuta merkezlerinde barınan gerçek insanlardan ordular yarattı ve daha sonrasında bu insanlar adeta kendi küllerinden doğarak, eski hayatlarına geri dönme yolunda büyük bir adım attı. Yer altı sığınaklarında, sadece eski tip silahlarla donanmış ve bu şekilde hayatta kalmayı başarmış olan bu gerçek insan orduları, şirketler ve askeri kurumlar arasında gelecekte çıkacak olan büyük savaşla, tekrar bir karışıklığa sürükleneceklerdi… ‘Klon Askerler’in temelini oluşturarak.

Hikaye Blackshot Türkiye’nin resmi sitesinden alıntıdır.

Blackshot hakkında daha fazla bilgi ve oyuna kayıt olmak için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. sami dedi ki:

    çok güzele benzyr inş tahminlerim doğrudur

  2. Yavuzx dedi ki:

    indiriyorum hemen oyuna geçiceğim bilgi veririm