Çağımızın Yeni Bağımlılığı LoL

Modernleşmenin ve teknolojinin gelişimi ile bilgisayarlar hayatımıza daha çok girmiştir. Bilgisayar kullanıcılarının çalışma, izleme ve öğrenme gibi birçok başka amaçlara yarasa dahi günümüzde en çok kullanılan alan oyun alanıdır.

Bilgisayarların artık oyun makineleri olduğu bir dönemdeyiz. Bu oyunlardan biri de LoL yani League of Legends adıyla bilinmektedir. Bu oyunun başlangıcı Dota oyununa dayanmaktadır. Dota geliştiricilerinin birkaçı oyundaki görevinden ayrılarak DOTA’ nın bir takım özelliklerini kullanarak yeni bir oyun yapma arayışı içine girmişlerdir ve bu arayış kısa zamanda 2009 yılında sonuçlanmıştır.


Ortaya LoL isimli oyun çıkmıştır. Bu oyun günümüzdeki başarısını yaptığı sponsor anlaşmalarından, kampanyalarından, turnuvalarından sağlamıştır. Bu oyunu en başından beri ustaca oynayıp kendilerini geliştiren insanlar bu kulvar da profesyonel oyuncu olarak tanımlanır. Profesyonel oyuncu bir takıma gider ve belirli bir ücret karşılığı maçlarda oynar. Her takımın bir koçu ve 5 asıl oyuncusu vardır, araya yedekler falanda girer. Bu takımlar MSI, KMF gibi daha birçok turnuvada kendilerini kanıtlayıp şampiyon olmaya çalışıyorlar. Tabi ki de bu şampiyonluğun ucunda para ödülü sponsorluklar gibi bir çok sürpriz gelişmede bu takımları bekliyor.

Bir LoL oyuncusu olarak oyunun kitlesinin alt yaş gruplarına indiğini belirtmek isterim. Siz siz olun kimsenin kalbini bir oyun için kırmayın. Bu oyunda ister Tr serverında oynayın isterse Eu serverında oynayın emin olun ki, kaliteli oyuncu asla ve asla bir oyun için ne laf eder ne de kimsenin kalbini kırmaz. Benden size tavsiye alın şampiyonunuzu gidin koridorunuza savaşın elinizden ne geliyorsa yapın ve sizlere yapılan kötü laflara aldanmadan oyununuzun zevkine varmaya bakın. Hepinize İyi GG’ ler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir