Colin McRae DiRT 3 Oyun Detayları

Bu yazı 10 sene önce eklendi.
admin

Codemaster tarafından geliştirilen ve dağıtımı üstlenilen ralli oyunu Dirt 3’ün platformları PC, PS3 ve X360 olarak açıklandı. 100’den fazla yarış alanı ve 50’den fazla ralli aracı barındıracak olan yapım, tüm zamanların en iyi ralli oyunu olarak gösteriliyor.

Geliştirici ekip grafiklerin foto gerçekçi olacağını, bu yüzden oyunun içerisinde geçen her bölgenin 50,000’in üstünde fotoğraf çekildiğini belirtti.

Codemasters ayrıca hava ve gün içerisinde zaman faktörlerini de ekleyeceğini ve oyunun yarış sınırları dışına çıkmadan olabildiğince Ralli tecrübesine yakın olacağını ve içerisinde 50 farklı araç olacağını belirtti.

Fizik sisteminin üzerinde çalışıldığını araçların yer çekimi merkezlerinin daha gerçekçi bir poziyona çekildiğini ve sonucunda aracın ağırlık merkezinin köşeleri dönerken veya geniş virajları alırken daha tutarlı olacağını belirtiyor.

Dirt 3

Oyunun tasarımcısı Paul Coleman konu hakkında “Oynanış açısından baktığımızda bu oyunda gruplar haline oynama ve sosyalleşme olgusu daha yoğun olacak. Çok güzel parti modlarımız mevcut, çoklu oyuncularımız mevcut.

Coleman çoklu oyuncu modunda arabaların undead(!) halini alacağı ve belli bir süre boyunca diğer arabalara da bulaştıracağınızı söylüyor. Undead’e dönen arabanın kullanıcısı araç değişime uğradığında ekranı yeşilimsi görecek. Geliştirici ekip pistlerde zombilerin olmasını da düşünmüş ancak araç üreticileri arabaların insanı andıran herhangi bir şeye çarpmasının kendilerini rahatsız edeceğini belirtmişler.

Grafikleri ve modellemeleri ile göz dolduran Dirt 3’ün yeni videosu

Oyunun Çıkış Tarihi: 24 Mayıs 2011 olarak biliniyor.

 

Etiketler: ,

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar