Colin McRae DiRT 3 Oyun Detayları

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.
admin

Codemaster tarafından geliştirilen ve dağıtımı üstlenilen ralli oyunu Dirt 3’ün platformları PC, PS3 ve X360 olarak açıklandı. 100’den fazla yarış alanı ve 50’den fazla ralli aracı barındıracak olan yapım, tüm zamanların en iyi ralli oyunu olarak gösteriliyor.

Geliştirici ekip grafiklerin foto gerçekçi olacağını, bu yüzden oyunun içerisinde geçen her bölgenin 50,000’in üstünde fotoğraf çekildiğini belirtti.

Codemasters ayrıca hava ve gün içerisinde zaman faktörlerini de ekleyeceğini ve oyunun yarış sınırları dışına çıkmadan olabildiğince Ralli tecrübesine yakın olacağını ve içerisinde 50 farklı araç olacağını belirtti.

Fizik sisteminin üzerinde çalışıldığını araçların yer çekimi merkezlerinin daha gerçekçi bir poziyona çekildiğini ve sonucunda aracın ağırlık merkezinin köşeleri dönerken veya geniş virajları alırken daha tutarlı olacağını belirtiyor.

Dirt 3

Oyunun tasarımcısı Paul Coleman konu hakkında “Oynanış açısından baktığımızda bu oyunda gruplar haline oynama ve sosyalleşme olgusu daha yoğun olacak. Çok güzel parti modlarımız mevcut, çoklu oyuncularımız mevcut.

Coleman çoklu oyuncu modunda arabaların undead(!) halini alacağı ve belli bir süre boyunca diğer arabalara da bulaştıracağınızı söylüyor. Undead’e dönen arabanın kullanıcısı araç değişime uğradığında ekranı yeşilimsi görecek. Geliştirici ekip pistlerde zombilerin olmasını da düşünmüş ancak araç üreticileri arabaların insanı andıran herhangi bir şeye çarpmasının kendilerini rahatsız edeceğini belirtmişler.

Grafikleri ve modellemeleri ile göz dolduran Dirt 3’ün yeni videosu

Oyunun Çıkış Tarihi: 24 Mayıs 2011 olarak biliniyor.

 

Etiketler: ,

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar