DC Universe Online

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]DC Universe Online

DC Universe Online İnceleme

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen ve Alaplaya’nın yayımcılığını üstlendiği DC Universe Online, yıllarca televizyonda ve çizgi romanlarda gördüğümüz kahramanlarla oynadığımız fantastik bir MMORPG oyunudur.

Oyuna başlarken,

İstediğimiz iyi veya kötü karakterimizi seçiyoruz. Seçtiğimiz karakteri ister orjinal kıyafetleriyle istersekte kendi istediğimiz gibi yapılandırıp (saçtan-logoya, peruktan-pelerine) diğer adımımıza geçiyoruz.

Bu adımda seçip yapılandırdığımız karakterlerin süper güçlerini belirleyeceğiz. Bu sistem ile istersek Joker’i bile uçurabiliriz 🙂 Bütün güçlerimizi ve ayarlarmızı yaptıktan sonra oyuna ilk adımımızı atıyoruz.

Zaten oyuna ilk başladığımızda görev bahanesiyle şehri gezmemiz gerekiyor; bu yüzden oyun başlarda sizi sıkabilir. 30. seviyeye kadar oyun böyle devam etmekte. Bu kadar büyük çaplı bir oyunun klasik RPG senaryolarının üstüne bir şey katmaması en büyük eksiklik. 30. seviyeye kadar “Görevi al, olay yerine git, işi hallet, geri dön” mantığında ilerliyor.

30. Seviyeye Geldiğimizde,

30. Seviyeye ulaştığımızda aldığımız görevler ve yapacağımız PvP dövüşleri heyecan uyandırıyor. 🙂 Oyunun keyfi bu seviyeden sonra artıyor.  Seçtiğimiz sınıflar seviye atlamamızı ve harcadığımız skill pointlerimizi çok yakından ilgilendiriyor.

Malesef oyun bu konuda hiç bir bilgi vermemiş. Diğer büyük eksiklikte bu. Hangi sınıfa hangi skill ve power güçlerinin gerektiği hakkında hiç bir bilgi verilmemiş. Yapacak tek bir şey kalıyor, deneme-yanılma yöntemi. Bu da açtığımız bir kaç karakterin boşa gitmesine neden oluyor.

Sunucular,

PvP ve PvE olmak üzere 2 alt sunucudan oluşan DC Universe Online‘ın 2 tane de ana sunucusu bulunmakta. Bunlar:

  • Avrupa |EU|
  • Amerika |US|

Tahmin ettiğiniz gibi Türkiye’den oynayacak oyuncular EU sunucusundan giriş yapabilecekler. Oyun için oluşturduğunuz hesapla:

  • Sadece tek sunucuda oynayabilirsiniz.
  • Birden çok karakter oluşturabilirsiniz.


http://www.alaplaya.net

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP 32 bit
İşlemci: P4 3.0 GHz veya eşdeğer AMD
RAM: 1 GB
HDD: 30 GB
Ekran Kartı: NVIDIA 7800+ veya ATI 1950+

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7
İşlemci: 3.0 GHZ CPU Dual Core
RAM: 2 GB
HDD: 30 GB
Ekran Kartı: NVIDIA 8800GTX+ veya ATI 3800
[/tab]
[/tabgroup]

12 comments

  1. oyun güzel ama bazı dungeonlar ( Tek basına girdiğin mağaramsı yerler) çok zor ve uzun sıkıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir