Dev Yama Geliyor!

Bu yazı 5 sene önce eklendi.
admin

Quantum Break oyunu her ne kadar büyük vaatlerle çıkmış olsa da, yaşanan sıkıntılarla oyuncuları bezdirmişti. Herkes tarafından beklenen ve nihayet gelen yama ise; görenleri şaşırttı!

3004866-quantum_break_takedown

Microsoft şirketi, oyun konsolları piyasasında izlediği yol çok farklı görünüyor. Xbox One ‘a özel olarak çıkarttığı oyunları ve yapımları Windows 10’a taşımayı da düşünen Microsoft, bu yönüyle halen daha gerisinde olduğu Sony’in PlayStation oyun konsoluyla yarışını sürdürmeyi planlıyor.

Fakat baktığımız zaman, Microsoft şirketinin izlediği bu politikanın olumlu sonuçlarından çok; olumsuz sonuçlarla karşılaştığını söyleyebiliriz. Keza, Windows 10’a taşımaya çalıştığı oyunlarda yaşadığı optimizasyon sorunları ve istediği 16 GB gibi dev boyuttaki RAM seçeneği ile büyük eleştiriler topladı. Geçen ay piyasaya sürülmüş olan Quantum Break oyunu da, optimizasyonla ilgili olarak birçok sorunu beraberinde getirmişti. Yapımcılığını üstlenen Remedy firması ise, şikayetlere karşılık olarak çok yakın sürede bir yamayla sorunların giderileceği bilgisini vermişti.

1455273178_quantumbreaksistem-gereksinimleri

Bu açıklamasının ardından oyun sahipleri merakla gelecek olan yamayı beklerken, nihayet bugün yama gün yüzüne çıktı. 27 GB gibi dev boyutta olan yama, neredeyse oyunda yer alan tüm sorunların giderilmesini sağlıyor. Oyunun normal boyutunun 42 GB ve yamasının 27 GB olması, ne kadar büyük sorunlar olduğunu zaten ortaya koyuyor.

Kota sorunu yaşayanları bu ay zorlayacak olan yamaya sahip olarak, oyundaki problemleri giderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar