Eden Eternal

Bu inceleme 13 yıl önce eklendi.
Eden Eternal
 • Grafik
  7.1
 • Ses
  5.6
 • Hikaye
  6.4
 • Oynanabilirlik
  6.1
 • Genel Puan
  6.6

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Eden Eternal

Eden Eternal İnceleme

Anime tarzı karakterleri ve renkli dünyası ile Eden Eternal bu yılın en iddialı F2P fantastik MMORPG oyunları arasındaki yerini alıyor. 5 ırk (açık beta sürecinde yalnızca insan seçilebiliyor) ve 15 sınıf ile sunduğu çeşitliliğin yanı sıra yenilikçi bir sınıf değişim sistemini de ilk kez kullanan Eden Eternal oyuncunun ilgisini nasıl koruyacağını çok iyi biliyor.

Eden Eternal‘a adım attığınız anda ilk dikkatinizi çekecek şey canlı ortamlar ve kontrollerin akıcılığı olacak. Karakterler basit anime tipler olsa ve ortamlar çizgi filmi çağrıştırsa da sanatsal açıdan üzerinde çalışıldığı belli oluyor (Grafik seçeneklerinden blur‘u kapatmanızı tavsiye ederim). Harita üzerindeki tüm alanlar birbirinden ayırt edici özelliklere sahip. Yaratıklar da şirinliklerinden öldürmeye kıyamayacağınız kadar hoş tasarlanmışlar.

Genel olarak geleneksel MMORPG’lerden çok da farklı bir deneyim sunmuyor Eden Eternal. Quest’leri tamamlamak için belli nesneleri toplamanız ve bol bol yaratık öldürmeniz gerekiyor. Öldürdüğünüz yaratıklardan düşen bazı nesnelerle silahlarınızı ve zırhlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Bazı görevlerde kazandığınız boyalarla kıyafetinizin rengini (3 aşamada) değiştirebiliyorsunuz, fakat görüntü olarak sadece seçtiğiniz sınıfa özel kıyafete sahipsiniz.

Eden Eternal‘ın en ilgi çekici yanına gelirsek, başlangıçta sadece iki sınıf seçebiliyorsunuz; ya savaşçı ya da büyücü olacaksınız. Oyunda 15 sınıf olduğunu söylemiştik, savaşçı ve büyücü haricindeki sınıfların belli koşulları var (ör: Hunter olabilmek için 10. seviye Warrior olmanız gerekiyor). Daha da ilginci birden çok sınıfa geçiş yapıp uzmanlaşabiliyorsunuz ve istediğiniz zaman iki sınıf arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Örneğin Hunter sınıfıyla oynuyorsunuz fakat bir grupla zindana gireceksiniz ve Healer‘a ihtiyaç var. Eğer ön koşulları karşılıyorsanız derhal bir Cleric‘e dönüşebilirsiniz. Sınıflar arasında geçiş yapıp istediğiniz sınıfı geliştirebilir ve daha sonra önceki sınıfınıza dönüp eski skill ve talent’lerinizin yerli yerinde durduğunu görebilirsiniz.

Ek olarak duel, 10’a 10 ve 15’e 15 gibi PvP seçenekleri de Eden Eternal‘ın artılarından. Ayrıca karakterinizle kendi kasabanızı kurabilir, geliştirebilir, NPC’ler kiralayabilir ve hatta diğer oyuncuların kasabalarını ziyaret edebilirsiniz.

Yenilikçi sınıf sistemi ve doğru uygulanmış fikirleri ile Eden Eternal bu yılın en büyük sürprizlerinden. Eğer anime’lere de ilgi duyuyorsanız hala bu sayfada duruyor olmanız hata 🙂

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows 98/ XP / 2000 / Vista / Win 7
İşlemci: 2.4 GHz Intel Pentium 4 veya eşdeğer
RAM: 1 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: nVidia GeForce FX 5200 veya ATI Radeon 9600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 98/ XP / 2000 / Vista / Win 7
İşlemci: 2.8 GHz Intel Pentium 4 veya eşdeğer
RAM: 1 GB ve üstü
HDD: 2 GB ve üstü
Ekran Kartı: nVidia GeForce FX 6600 veya ATI Radeon X600
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. NeqRa dedi ki:

  kapalı beta mı ? açık betami ? siteye girdigimdi download bölumune geldiğimizde Closed beta yazıyor ?

 2. Jumong dedi ki:

  beyler oyunu oynayanlar nicklerini yazsınlarda ekleyelim birbirimizim

  Nick=Jumong

 3. qasiLhane dedi ki:

  İndiriyorum.. Bakalım nasıl

 4. emre dedi ki:

  Oyun guzel ama bir sure sonra sıkıyor istediğiniz itemlerın çıkmasıda baya bir zor grafikleri gayet hoş olması artı taraflarından yaklaşık 1 hafta oynadım oynarken eğleniyodumda ama sonra yavaş yavaş sıkılmaya başladım ama yinede denemenizi tavsiye ederim(:

 5. Ali dedi ki:

  Türkçesi yok mu lennnnnnnnnnn

 6. Murat dedi ki:

  sanirim benim nickim lustrious olucak birazdan açacağim karakteri

 7. progamer dedi ki:

  bu oyuna 8.5 verenin

 8. azzanki dedi ki:

  bir soru soruyacam. ben o client indirdim, patch ta indirdim, ama oturum açarken cannot connect to server yazılıyor. kimse boyle gibi problem var mı? nasıl oynabilirim?

 9. bilmem dedi ki:

  beyler turkun indirme yerini link atarmısınız

 10. sanane dedi ki:

  ya oyunu oynadım süper ama türkce deil

 11. ugur dedi ki:

  güzel ve zevkli bir oyun tavsiye ederim