Elder Scrolls Online 2014’ün en büyük oyun faciası olabilir mi?

Bu yazı 10 yıl önce eklendi.

The Elder Scrolls Online Forbes

İş dünyasının nabzını tutan Forbes tarafından yayınlanan bir makaleye göre, evet; Elder Scrolls Online 2014’ün en büyük oyun felaketi olabilir. Felaket öngörülerinin başlıca nedeni olarak da yayıncının aylık ödeme sistemini tercih etmesini gösteriyorlar.

Makalede, geçmişte Star Wars: The Old Republic‘in de World of Warcraft’la yarışacağı, yerleşik ve sadık kitlesi sayesinde aylık ödeme sistemini kabul ettireceği düşüncesiyle yola çıkıldığı vurgulanıyor. Fakat 200 milyon dolarlık bütçe ile geliştirilen The Old Republic, köklü geçmişine ve Elder Scrolls’dan daha büyük bir hayran kitlesine sahip olmasına rağmen, aylık ödeme sistemi nedeniyle oyuncu kitlesini uzun süre koruyamamıştı.

Şöyle bir gerçek var ki, Elder Scrolls Online‘ın finansal bir başarı olabilmesi için milyonlarca oyuncunun 60$ ödeyip oyunu satın alması ve ayrıca yıl boyunca 180$ daha ödemeyi göze alması gerekiyor.

Yazının devamında Elder Scrolls’u bir MMO olarak geliştirme düşüncesinin tutarsızlığından da bahsediliyor. Elder Scrolls serisi gücünü tek kişilik bir oyun olmasından alıyor. Serinin tüm oyunları gerçek bir kahraman olarak yükselişinizi hissettiriyor ve zafer duygusunu yaşamanızı sağlıyor. Benzeriniz olan 50 kişi etrafınızda, tepelerinde isimleri ile koşuştururken bu ne kadar mümkün olabilir diye de sormak gerekiyor.

Bir Elder Scrolls hayranı olarak bu endişelerin yersiz çıkmasını yürekten diliyorum. Yazının tamamını okumak isterseniz buraya tıklayın.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. dankota dedi ki:

    Sanmam elder scrolls online varken AA yerini kapatamaz eso grafik motoru görüntü bakımınden videolarda çok yavan duruyor özellikle gw2 oynayan insanları oyunun adeta kukla gibi olan hareketleri sarıcağını düşünmem fakat hikayesi ve geçmişi olduğu için sanırsam swo gibi ilk patlama yapar gibime geliyor.