Elder Scrolls V: Skyrim yeni ekran görüntüleri

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.

Bu yıl en merakla beklediğim oyunlar listesinin bir numarasında yer alan Elder Scrolls V: Skyrim hakkında son günlerde daha fazla bilgi ortaya çıktı ve yeni ekran görüntüleri yayınlandı. Bethesda Softworks oyun üzerinde gerçekten sıkı çalışıyor ve önceki oyunlarda (Morrowind ve Oblivion) serinin takipçilerinin şikayet ettiği kusurlar giderilecek gibi görünüyor.

Elder Scrolls serisini özel yapan şey, basit bir mahkum olarak başladığınız maceranızda ilerledikçe önemli bir karaktere dönüşmeniz ve destansı bir hikayenin parçası olmanızdır. Korkulan bir kanun kaçağına dönüşebilir ya da heykelleri şehirleri süsleyen bir kahraman olabilirsiniz. İnanılmaz büyüklükteki dünyasında özgürce keşfe çıkabilir, rolünü üstlendiğiniz karakterin ahlaki tercihlerine bağlı olarak dünyanın kaderine karar verebilirsiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim, adından da anlaşılacağı gibi Nord’ların yaşadığı soğuk kıta Skyrim‘de geçiyor. Dragonbon olarak bilinen Septim soyunun son üyesi Martin’in Oblivion’da ölümünden 200 yıl sonra efsane olduğuna inanılan fakat Eski Yazıtlarda (Elder Scrolls) bahsi geçen ejderhalar ortaya çıkıyor. Onları yok edecek güce sahip kişinin de bir Dragonborn olması gerekiyor. Anlaşılan son Dragonborn Martin değilmiş.

Skyrim‘de oyun sistemine ve kontrollere büyük yenilikler getirilmiş. Öncelikle, karakteriniz artık kütük gibi hareket etmiyor. Tepkileri çok daha gerçekçi ve fiziğe uygun. Ejderha dilinde telaffuz edilebilen Dragon Shouts denilen güçlü büyüler oyuna getirilen yenilikler arasında. Bu güçlere sahip olabilmek için bir ejderhayı öldürüp ruhunu almanız gerekiyor. Savaş mekaniğinde de geliştirmeler yapılmış. Örneğin, artık iki elinizi farklı amaçlar için kullanabileceksiniz. Bir elinizde kılıç, diğerinde büyü ya da iki elinizde farklı silahlar olabilecek.

Elder Scrolls V: Skyrim 11 Kasım 2011’de raflarda olacak.

Elder Scrolls V: Skyrim Ekran Görüntüleri

 

Elder Scrolls V: Skyrim Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. underdoom dedi ki:

    Sene sonuna dpğru çıkacak ama beklemek için yeterince neden var sanırım. Oblivion u iki defa bitirdim ama hiç doyamadım kim bilir belki daha iyisi olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.