Elsword Online

Bu inceleme 13 yıl önce eklendi.
Elsword Online
 • Grafik
  7.6
 • Ses
  8.2
 • Hikaye
  7.4
 • Oynanabilirlik
  6.9
 • Genel Puan
  8.1

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Elsword Online

Elsword Online İnceleme

Metal Assault ve Dragonica gibi anime stili karakterlere ve side scroll ilerleyişe sahip olan Elsword Online aksiyon meraklısı oyuncuları hedefliyor. Daha önceki oyunlara benzerliğini göz ardı edersek, Elsword Online bu türü en iyi temsil eden MMO’lardan bir tanesi.

Elsword Online cell-shaded grafikleri, göz alıcı efektleri ve sinematik ara sahneleri ile zengin bir görsel deneyim sunan etkileyici bir oyun. Karaker seçim ekranında ismimizi ve karakterimizi seçerek oyuna başlıyoruz. Karakterler arasındaki farklılıkları dikkate alırsak bu adım çok önemli. Elswordyakın mesafe saldırılarında etkili ve dayanıklı bir karakter. Aisha aynı anda birden çok düşmana zarar verme becerisine sahip bir büyücü. Çevikliği ile öne çıkan Rena ise uzak mesafeli saldırılarda ya da yakın dövüşte ustalaşabiliyor. Güzel hazırlanmış tutorial bölümünde kontrolleri kavrayıp diğer karakterleri tanıyoruz.

Önceki benzer MMO’lardan ders aldığı belli olan Elsword Online‘da genelde yaptığımız şey dungeon temizliği olsa da, savaşlar çok fazla tekrar hissi yaratmıyor. Bunun nedeni birbirine bağlayabildiğimiz iyi kurgulanmış kombolar ve karakterin gücünü ortaya koyan skill’ler. Z ile az hasar veren ama hızlı saldırıları, X ile yavaş ve güçlü saldırıları yapabiliyoruz. A S D tuşları ise skill’lere atanmış. 1-5 arası rakamları iksir gibi nesneler için hotkey olarak kullanabiliyoruz. Elsword‘un gamepad desteği olduğunu da eklemek gerek, ki gamepad kesinlikle klavyeden daha iyi bir deneyim sunuyor.

Kasabalarda aldığımız görevler daha çok şu yaratığı öldür, şu nesneyi bul şeklinde hazırlanmış. Yani hikayeden çok fazla derinlik beklemeyin. 4 kişiye kadar grubumuzu kurup sol üst köşedeki haritadan gireceğimiz instanced dungeon’ı seçerek göreve başlıyoruz. Bölümde ilerledikçe karşılaştığımız düşmanların sayısı artıyor ve son olarak bir boss ile kapışıyoruz. Bir bölümü tamamladıktan sonra hard, onu da tamamladıktan sonra very hard zorluğu açılıyor. Yüksek zorluklarda daha değerli nesneler ve daha fazla exp kazanılabilir. Herkese karşı ya da iki takım halinde savaşılan PvP modları ise daha hızlı ve zorlu geçiyor. Diğer oyuncuları mağlup etmek için çok sayıda vuruş yapmak gerekiyor, bu yüzden karşılaşmayı iyi takip edip kime saldırdığınızı bilmek zafere çıkan yol olabilir.

Elsword Online ortalama olarak iyi bir oyun. Daha çok göz alıcı aksiyon, rahat oynanabilirlik ve etkileyici grafikler üzerinde durulmuş. Grand Chase gibi daha önceki oyunlarla olan benzerliği haricinde üzerinde durulacak bir eksisi var gibi görünmüyor. Eğer bu tarz MMO’lara ilgi duyuyorsanız Elsword Online‘ı denemenizde fayda var diyor ve iyi eğlenceler dileyerek yazıyı sonlandırıyorum.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / 2000 / Vista
İşlemci: Intel Pentium 4 3000 MHz / AMD Athlon 64 3000+
RAM:  2 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600 / ATI Radeon Х1600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / 2000 / Vista / 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo 3000 MHz  / AMD Athlon 64 6400+ ve üstü
RAM: 4 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: GeForce 8800 / ATI Radeon HD 4700 ve üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. Serdar Akbudak dedi ki:

  Arkadaşlar ben oynuyorum. Çok zevkli 6 ayrı karater sınıfı var. 15lvde ilk dönüşümü yapıp daha the güçlenip 35 lvde 2. dönüşümü yani masteri yapıyorsunuz. Türk bulmak zor ama yinede zevkli. Sıkılmadan oynayabileceğiniz bir oyun diyebilirim.