End of Nations ve Defiance Hakkında Son Bilgiler

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.

Trion Worlds

Son dönem en başarılı MMORPG oyunları arasında sayılan Rift’in yapımcısı Trion Worlds E3 2011’de yeni oyunları End of Nations ve Defiance hakkında bazı detayları paylaştı.

End of Nations RTS türü için devrim niteliğinde yenilikler vadediyor. Küresel ekonominin çöktüğü bir dünyada kurulan totaliter bir rejime (Order of Nations) karşı kitlesel bir savaş kurgusunu işleyen End of Nations bildiğimiz gerçek zamanlı strateji tarzı oynanış stilini MMO ile bir araya getiriyor. Nasıl olacağı konusunda bizim de kafamızda soru işaretleri var fakat alışıldık strateji oyunlarının aksine bölüm ya da karşılaşma tarzı bir ilerleyiş olmayacak. PvP elbette var fakat oyun dünyasına girdiğinizde diğer tüm oyuncularla birlikte kaynakları yönetecek, savaşlara katılacak ve üslerinizi inşa edeceksiniz. Kulağa çok ilginç geliyor ama bunu nasıl başarırlar, bekleyip göreceğiz.

End of Nations Ekran Görüntüleri

 

End of Nations Tanıtım Videosu

Trion Worlds’ün diğer oyunu Defiance ise bir MMOFPS. Aynı firmadan 3 farklı türde oyun gelmesi oldukça ilginç. Defiance cross platform oynanabilecek şekilde hazırlanıyor. Yani oyuncular hem PS3, hem XBox 360, hem de PC’leri ile oyuna bağlanabilecekler. Defiance uzaylı istilası sonrasında dünyayı konu alıyor. Zırh ve silah düzenleme seçeneklerinin yanında çok sayıda skill de oyunun artılarından. Savaşlarda karakterlerin rolleri kritik önem taşıyacak. Yapımcılar ayrıca Rift’de olduğu gibi dinamik olayları da Defiance‘a dahil etmeyi düşünüyor, ki bu oyunun dilediğiniz gibi gezinebileceğiniz açık bir dünyası olacağı anlamına geliyor. Şu an için oyun hakkında çok fazla bilgi yok fakat yeni bir şeyler öğrendikçe paylaşacağız.

Defiance Ekran Görüntüleri ve Konsept Çizimler

 

Defiance Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar