eSpor Arenasına Activision Çıkartması!

Bu yazı 8 yıl önce eklendi.
admin

Oyun sektörünün en güçlü isimlerinden olan Activision, eSpor arenasına mükemmel bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın yaptığı ilk hamle ise, milyonlarca kişi tarafından konuşulmaya başlandı bile.

mlg

Birkaç yıl önce, Blizzard şirketiyle birleşme kararının ardından gücüne güç katan Activision, yeni anlaşmalar yaparak, büyüme yolunca büyük adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin başyapıtları arasında, Call of Duty, Diablo, Doom, Guitar Hero, Quake ve Prototype gibi muhteşem eserler yer alırken, yeni sektörüne de hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın elektronik sporlar arenasında attığı ilk adım, büyük bir ses getirdi.

EA Games ‘in yeni projelerinin ardından, Activision ‘da bir açıklama yaptı. Daha hızlı davranan şirket, direkt olarak faaliyette olmaya devam eden bir eSpor organizasyonunu satın aldıklarının açıklamasını yaptı. Major Gaming League adıyla tanınan ve özellikle CS:GO gibi büyük organizasyonları gerçekleştiren firmayı, 46 milyon dolar gibi büyük bir bütçeyle kendi sınırlarına kattı.

mlg-sold-to-activision-blizzard-title

15 yıllık bir süreçte açık kalmayı başaran MGL ise, biriken borçların kapatılması amacıyla satıldığı söyleniyor.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar