eSpor Arenasına Activision Çıkartması!

Bu yazı 8 sene önce eklendi.
admin

Oyun sektörünün en güçlü isimlerinden olan Activision, eSpor arenasına mükemmel bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın yaptığı ilk hamle ise, milyonlarca kişi tarafından konuşulmaya başlandı bile.

mlg

Birkaç yıl önce, Blizzard şirketiyle birleşme kararının ardından gücüne güç katan Activision, yeni anlaşmalar yaparak, büyüme yolunca büyük adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin başyapıtları arasında, Call of Duty, Diablo, Doom, Guitar Hero, Quake ve Prototype gibi muhteşem eserler yer alırken, yeni sektörüne de hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın elektronik sporlar arenasında attığı ilk adım, büyük bir ses getirdi.

EA Games ‘in yeni projelerinin ardından, Activision ‘da bir açıklama yaptı. Daha hızlı davranan şirket, direkt olarak faaliyette olmaya devam eden bir eSpor organizasyonunu satın aldıklarının açıklamasını yaptı. Major Gaming League adıyla tanınan ve özellikle CS:GO gibi büyük organizasyonları gerçekleştiren firmayı, 46 milyon dolar gibi büyük bir bütçeyle kendi sınırlarına kattı.

mlg-sold-to-activision-blizzard-title

15 yıllık bir süreçte açık kalmayı başaran MGL ise, biriken borçların kapatılması amacıyla satıldığı söyleniyor.

Benzer Yazılar

Fifa 22`de Yeni Neler Var ? En Ucuz Nereden Alınır ?

2 sene önce
admin

Fifa 22`de Yeni Neler Var ?    Popüler futbol oyununda bu yıl yapılan en büyük değişiklik, kullandıkları arayüz temasını değiştirmek oldu. Açık renkler yerine mavi ve lacivert yeni tema seçildi. Arayüz tekni...

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 sene önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Yazıyla İlgili Yorumlar