eSpor Arenasına Activision Çıkartması!

Oyun sektörünün en güçlü isimlerinden olan Activision, eSpor arenasına mükemmel bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın yaptığı ilk hamle ise, milyonlarca kişi tarafından konuşulmaya başlandı bile.

mlg

Birkaç yıl önce, Blizzard şirketiyle birleşme kararının ardından gücüne güç katan Activision, yeni anlaşmalar yaparak, büyüme yolunca büyük adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin başyapıtları arasında, Call of Duty, Diablo, Doom, Guitar Hero, Quake ve Prototype gibi muhteşem eserler yer alırken, yeni sektörüne de hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Firmanın elektronik sporlar arenasında attığı ilk adım, büyük bir ses getirdi.

EA Games ‘in yeni projelerinin ardından, Activision ‘da bir açıklama yaptı. Daha hızlı davranan şirket, direkt olarak faaliyette olmaya devam eden bir eSpor organizasyonunu satın aldıklarının açıklamasını yaptı. Major Gaming League adıyla tanınan ve özellikle CS:GO gibi büyük organizasyonları gerçekleştiren firmayı, 46 milyon dolar gibi büyük bir bütçeyle kendi sınırlarına kattı.

mlg-sold-to-activision-blizzard-title

15 yıllık bir süreçte açık kalmayı başaran MGL ise, biriken borçların kapatılması amacıyla satıldığı söyleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir