GTA 6 Amerika Durağında!

GTA serisiyle mükemmel bir seri tutturan RockStar Games, GTA 5 ‘in popülerliğini yavaşça kaybetmesinin ardından, GTA 6 hakkında detayları da ortaya çıkartmaya başladı.

209595

GTA 5, PC için geç çıkmış olsa dahi, konsollardaki ilk oynanışının üzerinden tam 3 yıl geçti ve 2013 yılı yapımı bir oyun olmasıyla da, eski statüsüne kavuştu diyebiliriz. Elbette bununla birlikte, oyuncuların ve otoriterlerin GTA 6’yı aramaları da doğal olarak yavaştan meydana çıkmaya başladı.

GTA 6 ile ilgili yayılan söylentilerin başında, karakter değişimi olacak gibi görünüyor. Şimdiye kadar ki tüm oyunlarda erkek karakter yönettiğimiz Grand Theft Auto serisinde, kadın karakter yönetebileceğimiz gibi bir detay yer almaktadır. Bir diğer söylenti ise, alışılmış GTA konusundan çok farklı bir yapıya sahip olacağı yönünde. Yani standart GTA mantığını biraz olsun kenara bırakıp, GTA 5 ‘de 3 karakterle birlikte sunulan değişik konuya, daha değişik içerikler eklenebilir.

GTA-6-2

Farklı bir söylenti ise, GTA ‘nın Tokyo’yu konu alacağı yönündeydi. Fakat Tokyo’nun karışık yapısı, oldukça kalabalık bir şehir olmasıyla, bu durum oldukça zor gibi görünüyor. Amerika’da yer alan Gangster yapısı ve yaşayış tarzı da, oyuna tamamen uyum sağlamaktadır. Fakat Japon halkının yaşayışı bu oyunun tarzına ters düşüyor. 2019 yılında çıkması beklenen oyunla ilgili henüz resmi açıklama olmamasıyla beraber, eldeki bilgiler bu şekilde çoğalmaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir