Guild Wars 2 neler vaat ediyor?

Bu yazı 10 sene önce eklendi.

Guild Wars 2

Bu yıl PAX East’de Guild Wars 2 paneli düzenlendi. Oyun hakkında yapılan açıklamalar ve katılımcıların sorularına uzunca bir tanıtım videosu eşlik etti.

Guild Wars 2 ücretli bir MMORPG oyunu fakat WoW’da olduğu gibi aylık ödeme yapmıyorsunuz. Oyunu bir kez satın aldığınızda tüm içeriğe sınırsız erişme hakkına sahip oluyorsunuz. Yine de bu Guild Wars 2’yi diğer MMORPG’lerden ayıran en önemli özelliği değil. Yapımcılar türe heyecan verici pek çok yenilik getirmeyi hedefliyorlar. Panelde kopan alkış fırtınası da doğru yolda olduklarını gösteriyor.

Tanıtılan ilk yenilik her oyuncuya özgü bir hikaye yaratma özelliği oldu. Dallanıp budaklanan bir hikayede oyuncuların tercihleri kendi kişisel hikayelerini yaratmalarını sağlayacak. Oyuncuların tüm hareketleri bir günlükte kayıtlı tutulacak ve oyuncu kendi hikâyesini görebilecek.

Daha sonra oyundaki quest yapısından bahsedildi. Alışıldık görev al, tamamla, ödülünü al mantığı elden geçirilmiş. Oyun dünyası sayısız dinamik quest’le dolu olacak. Örneğin bir grup vahşi centaur bir bölgeye saldırıyorlar. Oyuncular bölgenin kontrolünü ele geçirmek için yaratıklarla savaşıyor. Olaya katılan oyuncu sayısına bağlı olarak görev farklılaşıyor.

Oyuncular centaur’larla olan savaşı kaybederlerse bölgenin kontrolünü de kaybediyorlar. Bu, yeni bir quest serisini ve senaryoda bazı değişiklikleri tetikliyor. Bunun gibi binin üzerinde dinamik quest sayesinde her oyuncu farklı tecrübeler yaşayabiliyor ve oyunu farklı bir karakterle oynadığınızda farklı koşullarla yüzleşiyorsunuz.

Guild Wars 2’de takım çalışmasını avantajlı hale getirecek bir sistem geliştirilmiş. Yani omuz omuza mücadeleye ne kadar önem verirseniz kazancınız o kadar artıyor. Çoğu MMORPG’de göreceğiniz klasik tank, healer gibi rollerden vazgeçilmiş ve sınıfınız ne olursa olsun bir karşılaşmada rolünüze kendiniz karar verebileceksiniz.

Soru/cevap bölümünden önce skill’lerin tanıtıldığı bir video gösterildi. Kısa süre önce duyurulan thief sınıfının yetenekleri sergilendi. Videodaki 5 farklı thief arasında patlayıcı fişekler kullanan ve yakın mesafeli çatışmalarda teleport kullanan ya da görünmez olabilen karakterler gösterildi.

Daha sonra konu karakterlerin ses kayıtlarına geldi. Oyundaki her karakter için ortalama 400 satır kayıt yapılmış ve toplamda 60 uzun metraj filme eşdeğer diyalog varmış.

PvP’de ise 5’e 5 kapışmalardan server’lar arası devasa kitlesel savaşlara uzanan seçenekler oyuna dahil edilmiş.

Sonuç olarak Guild Wars 2 verdiği sözleri hakkını vererek yerine getirebilirse MMOG türünü baştan tanımlayabilir. Oyun için henüz resmi bir çıkış tarihi belirtilmedi fakat siz yine de 2011’de raflarda görmeye hazır olun.

Guild Wars 2 Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. buzz dedi ki:

    harika bir paylaşım.duydulduğundan beri bu oyunu takip ediyorum.kendi dünyanı yaratıyorsun sanki.oyunun trailer’larında dahi insanı alıp götürebiliyor.çıktığında oyunu alıp oynamaktan çok keyif alıcam.anlatıldığı gibi ise müthiş bir oyun olucak…