Guild Wars 2 neler vaat ediyor?

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.

Guild Wars 2

Bu yıl PAX East’de Guild Wars 2 paneli düzenlendi. Oyun hakkında yapılan açıklamalar ve katılımcıların sorularına uzunca bir tanıtım videosu eşlik etti.

Guild Wars 2 ücretli bir MMORPG oyunu fakat WoW’da olduğu gibi aylık ödeme yapmıyorsunuz. Oyunu bir kez satın aldığınızda tüm içeriğe sınırsız erişme hakkına sahip oluyorsunuz. Yine de bu Guild Wars 2’yi diğer MMORPG’lerden ayıran en önemli özelliği değil. Yapımcılar türe heyecan verici pek çok yenilik getirmeyi hedefliyorlar. Panelde kopan alkış fırtınası da doğru yolda olduklarını gösteriyor.

Tanıtılan ilk yenilik her oyuncuya özgü bir hikaye yaratma özelliği oldu. Dallanıp budaklanan bir hikayede oyuncuların tercihleri kendi kişisel hikayelerini yaratmalarını sağlayacak. Oyuncuların tüm hareketleri bir günlükte kayıtlı tutulacak ve oyuncu kendi hikâyesini görebilecek.

Daha sonra oyundaki quest yapısından bahsedildi. Alışıldık görev al, tamamla, ödülünü al mantığı elden geçirilmiş. Oyun dünyası sayısız dinamik quest’le dolu olacak. Örneğin bir grup vahşi centaur bir bölgeye saldırıyorlar. Oyuncular bölgenin kontrolünü ele geçirmek için yaratıklarla savaşıyor. Olaya katılan oyuncu sayısına bağlı olarak görev farklılaşıyor.

Oyuncular centaur’larla olan savaşı kaybederlerse bölgenin kontrolünü de kaybediyorlar. Bu, yeni bir quest serisini ve senaryoda bazı değişiklikleri tetikliyor. Bunun gibi binin üzerinde dinamik quest sayesinde her oyuncu farklı tecrübeler yaşayabiliyor ve oyunu farklı bir karakterle oynadığınızda farklı koşullarla yüzleşiyorsunuz.

Guild Wars 2’de takım çalışmasını avantajlı hale getirecek bir sistem geliştirilmiş. Yani omuz omuza mücadeleye ne kadar önem verirseniz kazancınız o kadar artıyor. Çoğu MMORPG’de göreceğiniz klasik tank, healer gibi rollerden vazgeçilmiş ve sınıfınız ne olursa olsun bir karşılaşmada rolünüze kendiniz karar verebileceksiniz.

Soru/cevap bölümünden önce skill’lerin tanıtıldığı bir video gösterildi. Kısa süre önce duyurulan thief sınıfının yetenekleri sergilendi. Videodaki 5 farklı thief arasında patlayıcı fişekler kullanan ve yakın mesafeli çatışmalarda teleport kullanan ya da görünmez olabilen karakterler gösterildi.

Daha sonra konu karakterlerin ses kayıtlarına geldi. Oyundaki her karakter için ortalama 400 satır kayıt yapılmış ve toplamda 60 uzun metraj filme eşdeğer diyalog varmış.

PvP’de ise 5’e 5 kapışmalardan server’lar arası devasa kitlesel savaşlara uzanan seçenekler oyuna dahil edilmiş.

Sonuç olarak Guild Wars 2 verdiği sözleri hakkını vererek yerine getirebilirse MMOG türünü baştan tanımlayabilir. Oyun için henüz resmi bir çıkış tarihi belirtilmedi fakat siz yine de 2011’de raflarda görmeye hazır olun.

Guild Wars 2 Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. buzz dedi ki:

    harika bir paylaşım.duydulduğundan beri bu oyunu takip ediyorum.kendi dünyanı yaratıyorsun sanki.oyunun trailer’larında dahi insanı alıp götürebiliyor.çıktığında oyunu alıp oynamaktan çok keyif alıcam.anlatıldığı gibi ise müthiş bir oyun olucak…