Guild Wars 2

Guild Wars 2 üç milyon satış rakamını aştı

Guild Wars 2

ArenaNet blogunda Guild Wars 2‘nin 2013 planları hakkında bir video yayınlayan oyun yönetmeni Colin Johanson, oyunun aynı zamanda üç milyon satış rakamını aştığını da belirtti (iki milyon rakamına Eylül 2012’de ulaşılmıştı). Konuşmasının devamında Johanson, 2012’de Guild Wars 2‘yi başarılı yapan özelliklerinin geliştirileceğini ve aynı düzeyde başarılı olamayan yanlarından alınan derslerin de değerlendirileceğini belirtti.

ArenaNet 2013’te Guild Wars 2‘ye daha fazla event (etkinlik) ve yeni hikaye akışları ekleyerek, her seviyeden oyuncunun dönüp içeriğe tekrar göz atmasını sağlayacak nedenler yaratmayı hedefliyor. Ayrıca bu zamana kadar geri planda kalan guild’lere daha fazla ilgi sağlamak amacıyla yakın bir zamanda guild üyelerinin birlikte göreve çıkabilmelerini sağlayacak bir özellik getirilecek. Zaman içinde yeni ödüller ve görevlerle genişletilerek guild sistemi daha da güçlendirilecek.

PvP de yeniliklerden nasibini alıyor. Ödül sistemi, yeteneklere göre rakip bulma, özelleştirilebilir arenalar ve leaderboard’lar bu yeniliklerden bazıları. Ayrıca yılın ilk yarısı içinde LFG sistemi geliştirilecek, Fractals of The Mists dungeon’ındaki hatalar giderilecek ve boss karşılaşmaları elden geçirilecek.

Unutmadan; Guild Wars 2 pek çok oyun sitesinde yılın oyunu ve yılın en iyi online oyunu ödüllerini kazandı. Yapımcı firma böyle çalışmaya devam ederse GW2 ününü daha uzun süre koruyacak gibi görünüyor.

Guild Wars 2 incelemesi için tıklayın.

Guild Wars 2, Colin Johanson, 2013 Planları

2 comments

  1. arkadaşlar ben oyun alacam. bu guild wars 2 mi yoksa diablo 3 mi alsam karar veremedim yaa bunun grafikleri süper diablo da ayrı bir çekici hangisi 🙁

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir