İhracat Şampiyonu Mount&Blade!

Mount&Blade serisinin yapımcısı olan TaleWorlds gizli dünya ihracat şampiyonu olarak, ülkemize umut vermeyi başardı.

s-9c51879e583caa4063206708cb20678a6016a8c9

Yurt dışında faaliyet gösteren sayılı oyun firmalarımızdan birisi olan TaleWorlds, aynı zamanda Mount&Blade’in yapımcı şirketi. Dünyadaki gizli ihracat şampiyonu olmayı başaran şirket, aynı zamanda umut ışığı oldu.

Türkiye’deki ihracatın gelişmesi ve bu bağlamda aktif rol üstlenen şirketlerin ödüllendirilmesine yönelik çalışmayla, TaleWorlds, gizli ihracat şampiyonu oldu. ODTÜ Teknokent çıkışlı olan şirket, özgün ürün üretme kapsamında ödül almaya hak kazandı. İlk kez ihracat edilen veya belirlenmiş ihracat ürünleri dışındaki pazarlanan ürünlere verilen bu ödülle birlikte, oyun sektörünün gelişmesi ve önemli bir rol oynaması da gözler önüne serilmiş oldu.

mount-blade-ihracak-sampiyonu-oldu-2

Mount&Blade oyunu, dünya genelinde toplam 7 milyon satış rakamına ulaşmasıyla birlikte, -ki bu satışların yüzde %96’sı yurt dışına yapıldı- bu ödülü kazanmaya hak kazandı. Hem PC, hem de konsollarda büyük bir gelişme gösteren ve önümüzdeki günlerde yeni bir oyunla piyasaya çıkacak olan Mount&Blade’in fanlarını da şimdiden büyük bir heyecan sardı diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir