Max Payne 3 detayları ve yeni ekran görüntüleri

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.

Yapımcı Rockstar Games uzun zamandır yapım aşamasında olan third person aksiyon oyunu Max Payne 3 için çok sayıda detayı açıkladı.

Yeni oyunda bullet-time (ağır çekim) anları sadece basit birer animasyon olmayacak. Euphoria character behavior sistemi sayesinde Max daha doğal tepkiler verecek; örneğin yüksekten atladığınızda Max düşüşünü önlemek için kollarını uzatacak ya da yana zıplama hareketi yaptığınızda yolunuzda duvar veya başka engeller varsa öylece yere inemeyecek. Ayrıca bullet-time’ı tetikleyen özel sahneler olacak ve bu sahnelerde bir aksiyon filmine yakışan durumlara şahit olacağız.

Max Payne 3‘teki karakterler için yüzlerce saatlik motion-capture hazırlanmış. Yapımcılar dost ve düşman karakterlerin tepkilerinin mümkün olduğunca gerçekçi olması için büyük çaba harcıyorlar. Max artık duvarları ve çeşitli nesneleri savunma için kullanabilecek.

Bunların yanında ortamdaki neredeyse her şey hasar görecek şekilde tasarlanıyor; yani kurşunlar duvarlarda yalnızca basit bir iz bırakmayacak. Tetiği çektiğinizde silahın tüm tepkileri gerçeğiyle birebir aynı olacak. Max’in terlediğini görebileceğiz ve kan efektleri de basit bir script değil, fiziğe uygun olacak. Buna benzer yüzlerce örnek Max Payne 3‘ün gerçekçilikte çığır açabileceğini gösteriyor.

Hikaye 2. oyundan 8 yıl sonrasını konu alıyor. Zamanda geri-ileri giderek Max’in bir alkoliğe nasıl dönüştüğünü öğreneceğiz. İlk iki oyunun en başarılı olduğu yönünün hikaye olduğunu düşünürsek, 3. oyunun da bu konuda bizi hayal kırıklığına uğratacağını sanmıyoruz.

“Ee? Max Payne 3‘ü ne zaman oynayacağız?” dediğinizi duyar gibiyim. Üzgünüm, Rockstar bu konuda bir açıklama yapmadı. Ama siz iyi tarafından bakmaya çalışın. Zaten tüm başarılı oyunlar bu kaderi paylaşıyorlar…

Max Payne 3 Ekran Görüntüleri

 

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar