MechWarrior Online

Bu inceleme 10 yıl önce eklendi.
MechWarrior Online
 • Grafik
  9.6
 • Ses
  9.1
 • Hikaye
  8.7
 • Oynanabilirlik
  5.3
 • Genel Puan
  5.4

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

MechWarrior Online

MechWarrior Online İnceleme

CryEngine 3 kullanılarak hazırlanan ve Infinite Game Publishing tarafından yayınlanan MechWarrior Online, dev robotların kontrolünü alarak takım bazlı savaşlara katılabileceğiniz bir aksiyon MMO oyunu. İlki 1989’da yayınlanan serinin son halkası olan MechWarrior Online‘da görkemli mech’lerin sürücü koltuğuna yerleşin ve harika grafikler eşliğinde kaosun tadına varın!

FPS görüş açısı ile oynanan oyun simülasyon ve aksiyonu çok iyi dengeliyor. Bölgesel hasar sistemi sayesinde mech’lerin uzuvlarını koparabiliyorsunuz ve aldığınız her hasarı sarsılan kokpitin içerisinde hissediyorsunuz. Bir mech’in bacağını yok ettiğinizde hızı düşüyor, ayrıca yok edilen uzuvdaki silahlar ve mühimmat kullanılamaz hale geliyor. Yalnızca menzilli silahlarla donatılan mech’ler ağırlıklarına ve dayanıklılıklarına göre sınıflandırıyorlar. Bu sınıflar: Hero BattleMech, Champion BattleMech, Light BattleMech, Medium BattleMech, Heavy BattleMech ve Assault BattleMech. Yani oyun stilinize uygun olarak 30 tonluk bir bir keşif aracını da, savaşın göbeğinde terör estiren 100 tonluk bir saldırı aracını da kullanabilirsiniz. Bu da oyunu diğer MMOFPS’lerden oldukça farklı kılan ve stratejik derinlik kazandıran bir etken. Ayrıca sahip olabileceğiniz mech’lerin sayısıyla da MWO göz dolduruyor.

MechWarrior Online diğer shooter oyunlarından farklı mekaniklere sahip olduğu için öncelikle training grounds‘a uğrayıp eğitim videolarını izlemekte fayda var. Şu anda oyunda 2 farklı mod bulunuyor; bir üssü koruduğunuz ve ele geçirdiğiniz Assault modu ve belli noktaları ele geçirip, elinizde tutmaya çalışacağınız Conquest modu. Halihazırda bu modları tecrübe edebileceğiniz 10 farklı ve birbirinden detaylı harita bulunuyor.

Oyunda savaşarak kazanacağınız paralarla, mech’inizin çeşitli parçalarını geliştirebilir, kamuflajını kişiselleştirebilir, hatta kokpite süs eşyaları bile yerleştirebilirsiniz. Satın alabileceğiniz çok sayıda silah Energy Weapon, Ballistic Weapon ve Missile Weapon kategorileri altında toplanıyor ve sayıları 30 civarında.

Oynanabilirlik yönüyle de iyi bir iş çıkaran MWO, bazı temel farklılıklar içerdiği için kontrollere alışmayı gerektiriyor. Hareket etmek için WASD, nişan almak için de mouse’u kullanıyorsunuz. Mech’lerin kontrolünde farklı olan şey, bacaklarının ve gövdelerinin farklı yönlere dönebilmesi. World of Tanks oynayanlar buna yabancılık çekmeyecektir. Silah gruplamada da dikkat edilmesi gereken şeyler var. Aynı anda bir kaç silahı ateşlemek etkili olabilir fakat silahların aşırı ısınması kısa süreli kilitlenmesine yol açacağı için gruplama yaparken dikkatli olmakta fayda var.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]


[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows Vista 32-bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz / AMD Athlon II X2 245e
RAM: 4 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800GT / AMD Radeon HD 5600/5700

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7 SP-1 64-Bit
İşlemci: Intel Core i3-2500 / AMD Athlon II X4 650
RAM: 8 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 285 / AMD Radeon HD 5830
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)