Microsoft, Discord`u Yaklaşık 10 Milyar Dolar Bedelle Satın Almak İstiyor

Bu yazı 6 ay önce eklendi.
admin

Microsoft, Bethesda, Arkane, id Software gibi pek çok oyun stüdyosunu satın alarak oyun sektöründeki ağırlığını arttırmıştı.  Şimdi ise oyuncuların yoğun olarak kullandığı sohbet platformu Discord`u satın almak istiyor.  Microsoft`un bu satın alma için 10 milyar dolardan daha yüksek bir teklif sunduğu belirtiliyor. İki şirket arasında henüz bir anlaşma sağlanamamış durumda. Aynı zamanda Discord`un halka açılma planları yaptığı ise biliniyor.
Discord`un satın almak isteyen tek şirket Microsoft değil. Discord`un satışı için Epic Games ve Amazon ile de pazarlık masasına oturduğu belirtiliyor.  Bu pazarlık haberlerinin önemli bir kısmı henüz söylenti aşamasında olsa da, Discord ile ilgili yakında bir satış haberinin çıkması bekleniyor.
Daha önce çılgın rakamlar ödeyerek oyun sektörüne çeşitli yatırım yapan Microsoft`un, Discord`u satın alarak PC ve Xbox platformları arasında çapraz bir iletişim sunmayı planladığı tahmin ediliyor.
Son yatırım turunda 7 milyar dolar değerlemeye ulaşan Discord`un, Microsoft`tan gelen bu teklifi kabul edip etmeyeceği ise merak konusu. Her iki şirketten de şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Etiketler: ,

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

6 ay önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

6 ay önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar