Nemexia

Bu inceleme 13 yıl önce eklendi.
Nemexia
 • Grafik
  5.8
 • Ses
  7.1
 • Hikaye
  6.9
 • Oynanabilirlik
  7.3
 • Genel Puan
  5.4

Nemexia

Nemexia İnceleme

Oyun Turu
(Oyundan ekran görüntüleri ve oyun fragmanı yazının sonundadır.)

Irklar
Oyunda, 3 tamamen farklı ırk, her ırk için, farklı binalar, birimler ve gelişme yolları vardır:

 • Konfederasyon
 • Tertetler
 • Nokslar

Oyunu, 3 farklı şekilde oynayın!
Gezegeniniz

 • Geniş ve sonsuz Evrende, küçük bir noktanız var! Kendinize ait bir gezegen ile oyuna başlıyorsunuz ve güçlü ekonomisini, altyapısını ve de endüstrisini geliştiriyorsunuz. Gezegeniniz, binalarınızı inşa edebileceğiniz, 3 ana bölgeye bölünmüş: Hammadde, Endüstri ve Savaş bölgesi

Filonuz inşa ediliyor

 • Tersane ve Laboratuvar inşa edin. Son teknolojiler için, araştırmalalar yapıp kendi uzay armadanızı yaratın!
 • Konfederasyon’un insanları, dayanıklı ve çok güçlü filoya sahiptir. En güçlü gemileri sayesinde (Ölüm Yıldızı), gezegenleri bile yok edebilirler!
 • Tertetler çok güçlü gemilere sahip ve çok akıllı bir Yapay Zeka tarafından yönetiliyorlar. Bu şekilde, birçok Noks ve Konfederasyon gemisi yok edebiliyorlar. Bu ıkrın özel ünitesi: Titan !
 • Nokslar, bioteknolojik filosuna güvenir. Ünitelerinin birçoğu, gerçekte çanlıdır!

Galaksiyi yönetin

 • Yalnız değilsiniz. Tüm dünyadan binlerce oyuncuyla, güçlü ittifaklar kurun ve büyük savaşlar yönetin. Düşmanlarınıza karşı savaşarak ve gezegen kolonileştirerek, kendi galaktik iparatorluğunuzu gerliştirin. Hedef seçin ve uzaydaki filolarınızı zafere doğru gönderin!

Birlikte oynayın, İttifak gezegeni geliştirin

 • Nemexia oyununu benzersiz yapan nedir? Her ırktan birer kişiyle ittifak kurun ve tüm takımın kontrol edebileceği ve geliştireceği, kendi İttifak gezegeninizi yaratın. Şimdi de 2 İttifak gezegeni arasındaki savaşı hayal edin! Üç ırkın, tüm ünitelerini kombine etme imkanına sahip olun! Gerçek Uzay Savaşları!

Nemexia – Online Uzay Stratejisi

Nemexia üç farklı gezegendeki üç farklı ırkın yüzyıllar boyu süregelen savaşlarını konu alan bir browser oyunudur. Oyunu hiçbir ücret ödemeden ve hiçbir dosya indirmeden internet tarayıcınız üzerinden Türkçe olarak oynayabiliyorsunuz.

Nemexia üç ırkın birbirlerine karşı yaptıkları savaş ve ittifakları konu alıyor. Konfederasyon, Tertetler ve Nokslar isimli bu ırkların her biri iyi eğitilmiş askerlere ve mükemmel donatılmış farklı savaş gemilerine sahipler. Irkınızı seçtikten sonra değişik görevleri bulunan binalar inşa ediyor, askeri gücünüzü artıracak savaş gemisi, lazer sistemleri, radar gibi silahları üretiyor, düşman gezegenlerini istila edip onları koloninize katarak uzayın tek hakimi olmaya çalışıyorsunuz. İsterseniz diğer oyuncularla ittifak kurup saldırı ve savunma işlerini birlikte yapıyorsunuz.

Nemexia’ya kayıt olup girdiğinizde ilk yapmanız gereken kendinize bir ırk seçmek olacaktır. Bu ırkların özellikleri şunlar:

Konfederasyon: İnsan ırkıdır. Oyundaki en güçlü gemileri insanlar inşa eder. Gemileri gruplar halinde inşa ederek çok çeşitli gemileri daha kısa sürede yapabilirler. Yok Edici ve Ölüm Yıldızı isimli iki özel silahları var. Yok Edici ile savaş sırasında kaybedilen bazı gemileri geri getirebilirken Ölüm Yıldızı ile düşman gezegenlerini imha edebiliyorsunuz.

Tertetler: Bu ırk aslında bir yapay zeka formu olup insanlar tarafından yapılmış fakat sonra insanların kontrolünden çıkıp ayrı bir koloni kurup çoğalmışlar. Oyunda en güçlü kalkana sahip gemiler Tertetler tarafından yapılıyor. Gemilerini kuyruk halinde inşa ediyorlar ve bu sayede üretilen bir gibi hemen kullanıma hazır oluyor. Mega Güç’e sahip Goliyat ve Kalkan Bot adında iki özel savaş gemileri vardır.

Nokslar: Uzaylılardan oluşan bir ırktır. Noksların gemileri zayıftır fakat ucuz olduğu için kısa sürede pekçok gemi yapabilirler. Gemileri mutasyona uğratarak elde ederler bu sayede iyi bir planla çok güçlü gemiler de yapabilirler. Hornet adını verdikleri dondurucu özelliğe sahip gemileriyle düşman gemilerini dondurarak hareketsiz bırakabilir sonra da onu imha ederler.

Oyunda yapacağınız bina ve gemi gibi birimler için metal, kristal gibi madenlere, gemilerinizin çalışabilmesi için de yakıta ihtiyacınız vardır. Bunları ticaret yaparak, düşman bölgesini ele geçirerek ya da madencilikle elde edebilirsiniz.

Nemexia’da siz yokken sizin yerinize oynaması için güvendiğiniz ikikişiyi bakıcı seçebilirsiniz. Bakıcılık Sistemi adı verilen bu özellik siz oyunda değilken de birimlerinizin gelişimine olanak sağlar. Bakıcı olarak seçeceğiniz kişiler için farklı parola belirlersiniz. Bakıcıların sizin yerinize yapabilecekleri şeyler sınırlıdır mesela diğer oyunculara nakliyat yapamaz, korsan uçuşlar
yapamaz, ticaret merkezini, gemi pazarını, açık artırmayı kullanamazlar.

Kayıt Olmak için buraya tıklayın.

Nemexia – Online Uzay Stratejisi Oyundan Ekran Görüntüleri

 

Nemexia – Online Uzay Stratejisi Fragman İzle

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)